Tede nadaje spod TVP. "Bronię wolnych mediów, ale nikogo nie ma"

Tede pojechał pod TVP, aby obserwować zachodzące zmiany w stacji. Raper wstawił post, w którym prześmiewczo odniósł się do obrony "wolnych mediów".

Druga połowa grudnia 2023 roku w Polsce mija pod znakiem zmian w TVP. We wtorek 19 grudnia Sejm przyjął poselski projekt uchwały ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP. Kolejnego dnia ma odbyć się pierwsze spotkanie wydawców i reporterów programu informacyjnego, który ma zastąpić "Wiadomości". Choć zmiany wydają się nieuchronne, a TVP Info przestało już nadawać, pracownicy stacji oraz posłowie PiS nie odpuszczają, pełniąc dyżury "w obronie mediów publicznych" w siedzibie stacji. Do akcji wkroczył także Tede.

Zobacz wideo Herbuś obawia się utraty posady w TVP? A skąd

Tede nadaje spod TVP. "Bronię wolnych mediów, ale nikogo nie ma"

Tede wrzucił na Instagram post spod siedziby TVP. "Bronię wolnych mediów, ale nikogo nie ma" - napisał w swoim profilu. Raper zapozował przed stacją z pacyfką, a na relacji dorzucił kolejne trzy grosze. "Rest in PiS" - napisał prześmiewczo, dodając grafikę z logo TVP Info. Na Gazeta.pl ukazał się także filmik z raperem, kiedy zaczepia wchodzącego do stacji Łukasza Schreibera. - Jak tam, Fame MMA? Czy będzie pan kibicował małżonce? - zagaił Tede. Przypominamy, że Marianna Schreiber wraz z końcem grudnia planuje walkę w oktagonie.

Zmiany w TVP. Padają same mocne nazwiska

Wiele mówi się o transferach dziennikarzy w związku z metamorfozą TVP. Jak podają media, na czele nowego serwisu informacyjnego ma stanąć Paweł Płuska. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" gospodarzem pierwszego wydania nowego serwisu informacyjnego ma być Marek Czyż lub Joanna Dunikowska-Paź, która pożegnała się z TVN24. W TVP mają pojawić się także wcześniej związani z grupą Polsat Piotr Jędrzejek, Wioleta Wramba i Bartosz Cebeńko. Jak podawał Plotek, propozycję pracy w TVP otrzymała także Beata Tadla. Według naszych informacji wielki powrót do telewizji publicznej planuje również Grażyna Torbicka.

 

Young Stars Festival 2016Young Stars Festival 2016 kkatny / KTNY KAROL/KAPIF.pl

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.