Pełnomocnik Wiśniewskiego wydał oświadczenie. "Zostanie złożona apelacja"

Michał Wiśniewski jakiś czas temu usłyszał, jaka kara może mu grozić. Póki co, wyrok sądu jest nieprawomocny. W końcu internauci doczekali się komentarza ze strony obrońcy artysty.

30 października 2023 roku Michał Wiśniewski stanął przed Sądem Okręgowym Warszawa-Północ. To właśnie wtedy znany muzyk usłyszał wyrok. Sąd skazał go na półtora roku pozbawienia wolności. Artysta musi zapłacić również grzywnę w wysokości 80 tysięcy złotych. Sprawa dotyczyła zarzutów z 2006 roku. Wówczas lider zespołu Ich Troje miał wyłudzić pożyczkę w wysokości prawie trzech milionów złotych w SKOK, która nie została spłacona. Piosenkarz od początku podkreśla, że jest niewinny. Teraz głos zabrał jego obrońca.

Zobacz wideo Michał Wiśniewski wypowiedział się na temat wyroku: Czuję się niewinny

Michał Wiśniewski usłyszał wyrok. Teraz głos zabrał jego pełnomocnik

Sam Wiśniewski jeszcze przed usłyszeniem wyroku twierdził, że będzie się od niego odwoływał. Podkreślił, że planuje złożyć apelację. Dodał, że pojawienie się w sądzie nie zakończy tej sprawy. W rozmowie z Plotkiem utrzymywał, że jest niewinny i ma czyste sumienie.

To jednak nie powstrzymało internautów od wyrażania opinii. W końcu w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie pełnomocnika Wiśniewskiego, Piotra Podgórskiego. Obrońca poprosił wszystkich o niewydawanie własnych wyroków i powstrzymanie się od osądów. Dodał również, że wszystkie informacje w sprawie są i będą jawne. Więcej zdjęć Michała Wiśniewskiego znajdziecie w galerii na górze strony.

Wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku (...) zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii (...) - wyznał Piotr Podgórski na profilu na Instagramie.
 

Michał Wiśniewski przez wyrok stracił pracę w Polsacie. Sylwester odbędzie się bez niego

Wyrok już odbił się na karierze Michała Wiśniewskiego. Przyznał, że nie mógł liczyć na wsparcie Polsatu. Wygląda na to, że stacja, której dyrektorem programowym jest Edward Miszczak, nie chce zaoferować mu pomocy. W tym roku Wiśniewski nie pojawi się na scenie podczas słynnego koncertu sylwestrowego. Muzyk wyznał, że to pierwsza taka sytuacja od kilkunastu lat. - Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że ta sprawa się wyjaśni wcześniej czy później i gdzieś tam znowu się pojawię, ale pamiętajcie, że w dalszym ciągu gramy koncerty - wyznał na InstaStories. ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski pójdzie do więzienia? Tego może spodziewać się na stołówce za kratami. Rarytasy?

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA