Jackowski zdradzał Korę ze znaną aktorką? Nie chciała go, bo... był biedny. "Podkochiwał się we mnie"

Marek Jackowski przez 13 lat był mężem Kory, z którą wspólnie tworzył zespół Maanam. Na początku lat 80. miał wdać się w kilkumiesięczny romans z legendą polskiego kina.

Pod koniec listopada - nakładem Wydawnictwa Literackiego - ukazała się książka Anny Kamińskiej "Marek Jackowski. Głośniej! Historia twórcy Maanamu". Biografia opowiada historię założyciela Maanamu i długoletniego partnera Kory. Jedną z zaskakujących informacji z publikacji może być to, że Jackowski był zauroczony... Grażyną Szapołowską - Mieli w latach osiemdziesiątych krótką przygodę - potwierdził jeden z muzyków Maanamu w rozmowie z autorką książki.

Zobacz wideo Kora zostawiła to po śmierci

Marek Jackowski zdradzał Korę z Grażyną Szapołowską. Nie chciała go, bo... był biedny

Muzyk miał poznać aktorkę w 1980 roku podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. - Podkochiwał się we mnie - przyznała Grażyna Szapołowska w rozmowie z biografką Jackowskiego. Choć nie przyznała wprost autorce książki, że miała romans z Jackowskim, znajomi artysty nie mają wątpliwości. - Widzieliśmy ich razem zaledwie kilka miesięcy. To była krótka historia. W przypadku Marka wynikała raczej z ciekawości, nie z wielkiej fascynacji - stwierdził jeden z członków Maanamu w rozmowie z Kamińską. Grażyna Szapołowska miała zerwać z Markiem Jackowskim, bo był... za biedny. - Nie był dla Grażyny dobrą partią, bo nie miał mieszkania, samochodu i wielu innych rzeczy cennych w tamtym czasie (…). Nie mógł jej zapewnić życia na takim poziomie, jakiego oczekiwała - czytamy.

Marek Jackowski w 2009 rokuMarek Jackowski w 2009 roku fot. Kapif

Powstaną dwa filmy o Korze na podstawie biografii

Pod koniec maja nakładem wydawnictwa Znak ukazała się z kolei biografia Kory autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej. Publikacja "Się żyje. Kora" przybliżyła kulisy zawodowe, jak i prywatne artystki, zdradzając przy tym nieznane dotąd fakty z jej życia. Biografia otrzymała zielone światło od Kamila Sipowicza, a jej autorka potwierdziła, że na jej podstawie powstaną dwa filmy - dokumentalny oraz fabularny. "Się kręci. Słowo stanie się filmem. Prawa do ekranizacji mojej książki "Się żyje" zostały zakupione: będzie fabuła. I będzie dokument. I dwie kobiety widzę jako reżyserki" - napisała na Facebooku biografka Kory. Kto zagra wokalistkę Maanamu? Jak podawał "Super Express", dyskutuje się głównie o trzech nazwiskach.

KoraKora kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.