"Wiadomości" TVP z nową reporterką. Znacie ją z materiału o nieistniejącym Christianie Paulu

W głównym wydaniu "Wiadomości" z 28 listopada materiał na temat wydarzeń z zagranicy przygotowywała nowa reporterka. Alicja Kukuła z TVP związana jest już od kilku lat.

Wiosną tego roku w "Wiadomościach" Telewizji Polskiej pojawił się nowy format, w którym krótko podsumowywane są najważniejsze informacje ze świata. Nie ma w nich wypowiedzi do kamery, są tylko materiały wideo z głosem w tle, a całość trwa kilkadziesiąt sekund. We wtorkowym wydaniu programu informacyjnego skrót wieści z zagranicy po raz pierwszy przygotowywała Alicja Kukuła. Wcześniej pracowała głównie jako reasercherka, a w TVP zasłynęła z głośnego materiału o nieistniejącym projektancie, który wychwalał garderobę Agaty Dudy.

Zobacz wideo Warnke o zmianach w TVP

Alicja Kukuła zadebiutowała w "Wiadomościach". Stoi za "sukcesem" Christiana Paula

Materiał stworzony przez Alicję Kukułę oraz Kingę Kwiecień ukazał się w czerwcu 2020 roku, niedługo przed wyborami prezydenckimi. Telewizja Polska stawała wówczas na głowie, aby Andrzeja Dudę i jego żonę postawić w jak najlepszym świetle. W jednym z wydań "Wiadomości" TVP wychwalano styl pierwszej damy, a o jej znakomitych strojach wypowiadał się niejaki Christian Paul, podpisany na pasku jako "amerykański projektant mody". Niestety w internecie nie było żadnych informacji na jego temat, co szybko wytknęli internauci. Dopiero dzień później w mediach społecznościowych pojawiły się konta rzekomego projektanta. Na YouTubie znalazły się nawet trzy filmiki, w których Christian Paul miał pokazywać kulisy swojej pracy. Konto jednak szybko zamarło, a obecnie nie ma go już na platformie.

Zmiany w TVP? Wiadomo, co z Danutą Holecką

Od wyników październikowych wyborów dużo mówi się o zmianach, które już niebawem mają dotknąć TVP. Wszyscy zadają sobie pytanie, co stanie się z twarzami stacji, które przez ostatnie lata na antenie otwarcie chwaliły PiS. Zalicza się do nich Danuta Holecka, która w nowej rzeczywistości na Woronicza świetnie się odnalazła, a w 2019 roku została mianowana szefową "Wiadomości". Zaczęto spekulować, że Holecka planuje złożyć wypowiedzenie, jednak zaprzeczył temu informator wp.pl. Z szefową programu informacyjnego sama stacja jak na razie także nie zamierza się rozstawać. "Spółka nie planuje zakończenia współpracy z redaktor Danutą Holecką" - przekazał "Faktowi" rzecznik prasowy Telewizji Polskiej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA