Justyna Kowalczyk udostępniła prywatne nagranie z mężem. Łamie serce. "Dziś skończyłby 39 lat"

23 listopada to wyjątkowy, ale też zapewne niełatwy dzień dla Justyny Kowalczyk. Dziś Kacper Tekieli obchodziłby urodziny.

Wiosną tego roku media obiegła niezwykle smutna informacja. 18 maja w szwajcarskich górach odnaleziono ciało Kacpra Tekielego. Jego nagła śmierć wstrząsnęła środowiskiem wspinaczy, jednak największym ciosem była bez wątpienia dla bliskich alpinisty. Kacper Tekieli pozostawił żonę Justynę Kowalczyk i niespełna dwuletniego syna o imieniu Hugo. Sportsmenka dzisiaj robi wszystko, aby najlepiej, jak potrafi, pielęgnować pamięć po mężu.

Zobacz wideo Werner o ostatnich chwilach ojca

Kacper Tekieli obchodziłby urodziny. Tak uczciła go Justyna Kowalczyk

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku. Dzień urodzin alpinisty jest zapewne trudnym momentem dla Justyny Kowalczyk. Sportsmenka w mediach społecznościowych postanowiła jednak z tej okazji podzielić się z fanami fragmentem prywatnego życia i pokazać, jak na co dzień wyglądała jej rzeczywistość u boku ukochanego. Kowalczyk na InstaStories opublikowała krótkie nagranie, na którym zameldowała się na najwyższym szczycie górskim w Rumunii, a zarazem w Karpatach Południowych, Moldoveanu. Na filmiku Kowalczyk prezentuje zapierający dech w piersiach widok. - Ślicznie - mówi do kamery. Sportsmenka w kadrze uchwyciła także maszerującego za nią męża.

Dzisiaj 39 lat skończyłby najlepszy człowiek, jakiego poznałam - podpisała InstaStories.

Justyna Kowalczyk i Kacper TekieliJustyna Kowalczyk i Kacper Tekieli Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli, Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Kacper Tekieli zginął w Szwajcarii

Kacper Tekieli był alpinistą, wspinaczem, a także instruktorem wspinaczki. Jego marzeniem było zdobycie wszystkich alpejskich czterotysięczników. W maju tego roku podjął się wejścia na znajdujący się w Szwajcarii szczyt Jungfrau. Niestety, 17 maja Kacper Tekieli zginął w lawinie podczas zejścia z góry w miejscowości Stechelberg. Jego pogrzeb odbył się niecałe dwa tygodnie później. "Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry" - mówiła Justyna Kowalczyk podczas uroczystości. Para sportowców na ślubnym kobiercu stanęła we wrześniu 2020 roku. Pobrali się w Gdańsku, rodzinnym mieście Kacpra Tekielego.

Justyna Kowalczyk udostępniła prywatne nagranieJustyna Kowalczyk udostępniła prywatne nagranie Justyna Kowalczyk udostępniła prywatne nagranie, instagram.com/@justyna.kowalczyk.tekieli

Więcej o:
Copyright © Agora SA