Tak mieszka Grażyna Szapołowska. Ale wnętrza! Artystyczny miszmasz

Grażyna Szapołowska to ikona polskiej filmografii. Jest też niezwykle elegancką kobietą. Takie są również wnętrza jej pięknego domu. Spójrzcie sami!

Grażyna Szapołowska to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Zadebiutowała w wieku 18 lat w Teatrze Dolnośląskim rolą Rusałki w "Legendzie". Jest laureatką Orła za główną rolę kobiecą w filmie "Pan Tadeusz". Prywatnie związana jest z przedsiębiorcą Erykiem Stępniewskim. Mieszka w Warszawie w Aninie.

Zobacz wideo Grażyna Szapołowska ograniczyłaby pierwszeństwo pieszych na pasach. Co jeszcze by zmieniła?

Grażyna Szapołowska jest ikoną. Taki też jest jej dom

Grażyna Szapołowska dzięki swoim kreacjom aktorskim, niewymuszonej elegancji i stylowi życia jak na prawdziwą gwiazdę przystało, ma status ikony. I właśnie w takim stylu ma urządzony dom. Jej gniazdko jest eleganckim, lecz lekko artystycznym miejscem. Nie brakuje w nim obrazów i antycznych kolumn. W salonie znajduje się duża, czerwona, skórzana sofa, na której aktorka położyła narzutkę w nadruk zebry. Widać, że jest wielką fanką bibelotów, których miejsce jest w wyglądających na antyczne, drewnianych komodach. W tym pomieszczeniu ewidentnie lubi spędzać czas. Dywany, książki, ceramiczne wazy - Grażyna Szapołowska jest prawdziwą artystką i kocha wszystko, co piękne i eklektyczne. Nie boi się we wnętrzach łączyć nietypowe wzory i kolory, które tworzą spójną całość. 

W innym pomieszczeniu z kolei znajduje się trochę mniejsza, czarna, skórzana kanapa. To miejsce upodobał sobie pies artystki. Obok kanapy stoi mały, szklany stolik kawowy, na którym nie brakuje książek o sztuce i modzie. Pięknym i bardzo oryginalnym dopełnieniem tego pokoju są zielone zasłony. To jeden z mniejszych pokoi, być może gościnnych, bo o ile w domu znajdują się podłogi, o tyle tutaj widoczne są płytki, więc można podejrzewać, że mieści się on w piwnicy, albo po prostu na niższym piętrze.

Sypialnia z kolei to oaza spokoju i zupełnie inny wystrój. Drewniana podłoga w jodełkę idealnie współgra z dużym, szarym łóżkiem, ogromnym lustrem, białymi ścianami i czarną szafką nocną. Na podłodze leży szary dywanik, a całości dopełnia szare krzesło. Stonowane wnętrze sprzyja relaksowi. Więcej zdjęć z domu Grażyny Szapołowskiej znajdziecie w naszej galerii na górze strony. Tak mieszka najprawdziwsza ikona!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.