To ona odtworzyła kultową rolę Anny Dymnej w "Znachorze". Kim jest Maria Kowalska?

"Znachor" powrócił na ekrany z nową wersją. W produkcji Netfliksa możemy zobaczyć zupełnie nową obsadę. W rolę Marii Wilczur wcieliła się Maria Kowalska. Aktorka odtworzyła kultową postać zagraną przez Annę Dymną. Kim jest młoda gwiazda?

Rola Marii Wilczur przyniosła Annie Dymnej ogromną popularność. To wtedy zaczęto doceniać jej kunszt aktorski i talent. Czy tak samo będzie w przypadku Marii Kowalskiej? Nowa wersja "Znachora" trafi na Netfliksa już 27 września. Widzowie będą mogli ocenić, jak poradziła sobie młoda gwiazda. Niewiele osób wie, że Maria ma już dosyć spore doświadczenie, które zdobyła na planach znanych produkcji. Gdzie mogliśmy ją zobaczyć? Więcej zdjęć Marii Kowalskiej z premiery filmu i nie tylko znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz wideo Tomasz Stockinger szczerze o roli Anny Dymnej w "Znachorze"

Maria Kowalska zagrała kultową rolę w "Znachorze". Wcześniej wystąpiła w innych znanych produkcjach

Kowalska urodziła się w 1996 roku. Aktorka ukończyła szkołę filmową w Łodzi. Widzowie mogli ją wcześniej widzieć w serialu "Pod powierzchnią", gdzie wcieliła się w córkę Łukasza Simlata. Udział w produkcji przyniósł jej sporą rozpoznawalność. Później Maria nawiązała współpracę z agentką gwiazd, Sylwią Diakowską, która współpracuje m.in. z Piotrem Adamczykiem i Izabelą Kuną. Produkcja TVN-u to nie jedyny serial, gdzie mogliśmy zobaczyć Kowalską. Filmowa Maria Wilczur zagrała także w "Przedświcie", "Porachunkach", "Splocie" czy w "Nic nie ginie". Oprócz aktorstwa Maria pasjonuje się również podróżami i jazdą konną. Artystycznymi ujęciami dzieli się na swoim profilu na Instagramie. 

"Znachor". Kto poza Marią Kowalską zagra w nowym filmie Netfliksa? 

Pierwsze recenzje filmu są bardzo pozytywne. Twórcy pracowali nad efektem końcowym okrągły rok. To już trzecia ekranizacja "Znachora". W pierwszej - w reżyserii Michała Waszyńskiego - tytułowego Wilczura zagrał wielki Kazimierz Junosza-Stępowski. Druga - w reżyserii Jerzego Hoffmana - w 1982 r. przyniosła niezapomniane role Jerzego Bińczyckiego i Anny Dymnej. Oprócz Leszka Lichoty i Marii Kowalskiej w "Znachorze" Netfliksa występują: Ignacy Liss (hrabia Czyński), Anna Szymańczyk (Zośka), Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak, Artur Barciś i Łukasz Szczepanowski. Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za kamerą stanął Tomasz Augustynek. ZOBACZ TEŻ: Torbicka cała w czerni na premierze "Znachora". Englert zaszalała. Spójrzcie na te dodatki

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.