Dorota Szelągowska uchodzi za jedną z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. Zasłynęła dzięki formatom takim jak "Totalne metody Szelągowskiej", gdzie poddaje metamorfozom domy i mieszkania osób doświadczonych przez los. Wielokrotnie w programie przekonywała się, że osoby, które mają w życiu najmniej, posiadają też ogromne serce. Projektantka w najnowszym wywiadzie opowiedziała temat własnego zdrowia psychicznego. Nie zawsze było łatwo.
Dorota Szelągowska stara się pokazywać uczestnikom swojego programu, jakimi faktycznie są ludźmi i to się dla niej najbardziej liczy. Ma ku temu ważny powód. Prezenterka sama przez lata uczęszczała na terapię, gdzie przepracowywała osobiste problemy oraz leczyła się farmakologicznie. W swojej książce "Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle" wyznała, że borykała się między innymi z atakami paniki.
W terapii byłam miliard lat. W różnych terapiach. Przerobiłam to, co umiałam i pewnie jeszcze kiedyś wrócę po więcej. Na razie zażegnałam ataki paniki, które przez kilka lat rujnowały mi życie. Potrafię nazywać emocje, poczuć je i brać codziennie 10 mg leku, który odpowiada za poziom serotoniny w mojej głowie - pisała Dorota Szelągowska w książce "Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle".
Dorota Szelągowska miała okazję ostatnio gościć w podcaście Justyny Szyc-Nagłowskiej, z którą ponownie poruszyła temat zdrowia psychicznego. Nie przebierała w słowach. Terapia była bardzo ciężkim okresem, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jej efekty nie mogły przyjść z dnia na dzień. "Kiedyś miałaś drzazgę, ta drzazga ci wrosła. Ty ją czujesz - może nie czujesz jej 24 godziny na dobę, ale gdzieś tam ruszysz ręką nie w tę stronę, jest nie ta pogoda… Terapia polega na tym, że trzeba to rozciąć, tę drzazgę wyjąć, co będzie bolało, i dać się temu zagoić. Tej drzazdze trzeba się przyjrzeć bardzo dokładnie" - mówiła Szelągowska na łamach podcastu "Nagłowska na głos". Zdjęcia Doroty Szelągowskiej znajdziesz w naszej galerii na górze strony.
Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.