Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Nie jest już dekarzem. Jego zawód jest daleki od sportu

Adam Małysz u szczytu swojej kariery był skromnym chłopakiem z zawodowym wykształceniem. Potem zadbał jednak o dalszą edukację. Jaki jest jego wyuczony zawód?

Adam Małysz największe sukcesy odnosił na początku lat 2000. Wówczas polski mistrz skoków narciarskich dał się poznać jako skromny mężczyzna z Wisły. Kiedy zaczął skakać, skończył jedynie szkołę zawodową o kierunku dekarz. Dopiero po wielu latach zmienił zdanie co do dalszej edukacji i zdecydował się nie tylko zdać maturę, ale także pójść na studia.

Zobacz wideo "Nie możemy podchodzić treningowo". Adam Małysz po kiepskim dla Polaków konkursie na skoczni normalnej

Adam Małysz zdecydował się na studia. Jakie ma wykształcenie?

Legendarny skoczek narciarski zdecydował się na dalszą naukę dopiero po wygaszeniu kariery. W 2018 roku, w wieku 41 lat skończył studia licencjackie z turystyki i rekreacji na Politechnice Częstochowskiej. Jak informował "Super Express", dwa lata później, w 2020 roku obronił pracę magisterską z tego samego kierunku. Adam Małysz jest więc magistrem turystyki i rekreacji. Z pewnością wyższe wykształcenie otworzyło mu drogę lub bardzo pomogło w osiągnięciu prezesury w Polskim Związku Narciarskim.

Adam Małysz jest mężem od 26 lat. Ostatnio nie mieszka z żoną

Adam Małysz od 26 lat jest szczęśliwym mężem Izabeli Małysz. Pobrali się, kiedy skoczek miał zaledwie 20 lat i szybko założyli rodzinę. Małżeństwo ma już dorosłą córkę, Karolinę, która w 2021 roku wyszła za mąż. Małżonkowie mają teraz czas na realizację pasji i nowych wyzwań. Żona skoczka wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami", a on został prezesem PZN. Ostatnio para spędza ze sobą mniej czasu. Ze względu na nowe obowiązki Adam Małysz dużo przebywa w Krakowie, gdzie urządził sobie mieszkanie i dzieli czas na dwa domy. ZOBACZ TEŻ: Adam Małysz na romantycznych kadrach z żoną Izą. Wybrali się na majówkę do Włoch

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.