Koncert "Pokolenia wolności". Szroeder klasa sama w sobie. Sykut-Jeżyna w końcu nie w księżniczkowej sukni

Z okazji 34. rocznicy pierwszych wolnych wyborów Polsat zorganizował muzyczne widowisko. 2 czerwca na scenie na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Edward Miszczak jako nowy dyrektor programowy Polsatu rozkręcił się na dobre i dalej przeprowadza rewolucje. Po zwolnieniu Katarzyny Dowbor z "Naszego nowego domu" i zastąpieniu ją Elżbietą Romanowską, wziął się za inne programy rozrywkowe. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualne Media, Telewizja Polsat nie planuje nakręcenia drugiego sezonu "Lulu". Po Polsat SuperHit Festiwal stacja wyemitowała kolejny koncert. 2 czerwca Polsat upamiętnił 34. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w kraju. Wydarzenie poprowadził Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna. Na scenie w Gdańsku wystąpili: Doda, Kayah, Michał Szpak, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Lemon i wielu innych artystów. 

Zobacz wideo Edyta Herbuś ciepło o Katarzynie Dowbor. Życzy jej nowego programu

Koncert "Pokolenia wolności". Szroeder klasa sama w sobie

Jak w oświadczeniu wyjaśnił przedstawiciel gdańskiego magistratu Patryk Rosiński, dobór artystów i zaprezentowanych utworów nie jest przypadkowy. "Arahja Kultu w wykonaniu Michała Szpaka, Doda w piosence - a właściwie pieśni - "Polska Madonna" Maryli Rodowicz, do tego Tribbs i "Pokolenie" zespołu Kombii oraz Daria Marx i "Modlitwa o wschodzie słońca" Jacka Kaczmarskiego. Wszystkie te wykonania są doskonałe, bo pewne wartości jak wolność, miłość, tolerancja są uniwersalne dla wszystkich pokoleń" - zaznaczył.

Natalia Szroeder udowodniła, że zna się na trendach. Na wydarzeniu pojawiła się w czarnej sukni o gorsetowej górze, którą zestawiła z masywnymi, czarnymi butami. Kropką nad "i" była apaszka z różą przewiązana wokół szyi. 

Koncert 'Pokolenia wolności'. Doda w czerwieni, jak wielka róża. Szroeder z tym samym motywemKoncert 'Pokolenia wolności'. Doda w czerwieni, jak wielka róża. Szroeder z tym samym motywem Fot. AKPA

Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna wystąpili w roli prowadzących. Prezenter postawił na klasyczną elegancję i wybrał sprawdzony garnitur. Prezenterka tym razem zrezygnowała z sukni o księżniczkowym kroju, które wyjątkowo sobie upodobała, na rzecz białego kompletu. Krótka góra była wykończona piórami, a dół składał się z eleganckich spodni. 

Koncert 'Pokolenia wolności'. Szroeder klasa sama w sobieKoncert 'Pokolenia wolności'. Szroeder klasa sama w sobie Fot. AKPA

Doda wyróżniała się w krwisto czerwonej sukni ze spektakularnym trenem, który zdobiły eleganckie róże. Ten motyw można było zauważyć również z przodu kreacji, który zdobił ogromny, materiałowy kwiat. Nawet we włosach Dorota Rabczewska miała dopasowaną do kreacji wstążkę. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii na górze strony.