Roksana Węgiel pisała maturę z polskiego. Wykorzystała... swój utwór

Roksana Węgiel to z całą pewnością jedna z najpopularniejszych maturzystek w 2023 roku. Piosenkarka chętnie relacjonuje swoje życie w mediach społecznościowych i dzieli się z internautami różnymi spostrzeżeniami. To, co zrobiła na egzaminie maturalnym z języka polskiego, wywołało niemałą sensację. Wokalistka powołała się na jedną ze swoich piosenek.

Roksana Węgiel słynie nie tylko z talentu wokalnego. Fani uwielbiają ją także za bezpośredniość i chęć dzielenia się życiem prywatnym ze światem. Popularna wokalistka ochoczo relacjonuje egzaminy maturalne i komentuje własne odpowiedzi. Zdradziła, że w arkuszu z języka polskiego powołała się na własną piosenkę. Uwagę zwraca również fakt, że tegoroczna maturzystka przekręciła tytuł jednej z podstawowych lektur.

Zobacz wideo Roxie Węgiel w rozmowie z Plotkiem rozlicza swoje ostatnie pięć lat kariery [WYWIAD PLOTKA]

Roksana Węgiel na maturze z języka polskiego pisała o własnej piosence. Postanowiła zinterpretować utwór "Miasto"

Egzaminy maturalne Roksany Węgiel to od jakiegoś czasu temat numer jeden w polskim show-biznesie. Wokalistka poinformowała o wynikach części z nich. Z matury ustnej z języka angielskiego otrzymała 100 procent. Część ustną z języka polskiego udało jej się zaliczyć na 90 procent. Według piosenkarki powodem odjęcia 10 procent punktów była nie najlepsza interpretacja jednej z lektur. Gwiazda muzyki nie potrafiła nawet poprawnie wypowiedzieć jej tytułu.

Być może za mało wypowiedziałam się w temacie "Glorii Victim". "Victis"? "Victim" (...). Mogło tak być, ale i tak jestem zadowolona, bo ja naprawdę poszłam z taką myślą, że pewnie trafię na jakąś hardkorową lekturę, której nie przeczytałam i będzie przypał, a było wszystko dobrze- powiedziała Roksana Węgiel w rozmowie z portalem Świat Gwiazd.

Roksana Węgiel jest już po maturach ustnych

Poza omówieniem lektury Roksana Węgiel na egzaminie maturalnym musiała wykazać się kolejną dawką wiedzy. Kolejnym tematem, z którym musiała się zmierzyć, był obraz Warszawy. Piosenkarce do głowy szybko przyszła własna piosenka.

To było hitem, bo dostałam do opisania obraz Warszawy w lecie, to był chyba Nowy Świat. Opisałam ten obraz miasta, odwołałam się do wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza" i do mojego utworu "Miasto" - wyznała Roksana Węgiel w wywiadzie dla portalu Świat Gwiazd.

Z wypowiedzi piosenkarki jednoznacznie wynika, że jest ona z siebie zadowolona. Mało który maturzysta mógłby pokusić się na interpretację własnego utworu. Roksana Węgiel postanowiła to wykorzystać i zagrała va banque. Na podobne działanie jakiś czas temu pokusił się Robert Lewandowski. Piłkarz napisał pracę licencjacką o samym sobie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.