Książę William ustawił do pionu królową Camillę. Jasno dał do zrozumienia, jak wygląda ich relacja

Książę William od początku nie był ciepło nastawiony do znajomości z Camillą Parker-Bowles. Kiedy ta oficjalnie weszła do rodziny królewskiej, dał wyraźny sygnał, że nie będzie mogła czuć się pełnoprawną krewną - twierdzi Angela Levin, autorka królewskich biografii.

Relacje królowej małżonki Camilli i synów króla Karola III nigdy nie należały do najłatwiejszych. Najpierw bliscy czytali w prasie o wieloletnim romansie ojca, również z intymnymi szczegółami, a później musieli zaakceptować fakt, że blondwłosa kochanka króla (wtedy jeszcze księcia Karola) wejdzie do rodziny. Książęta William i Harry byli nastolatkami, kiedy ich ojciec oficjalnie zaczął pojawiać się w towarzystwie Camilli. Ślub w 2005 roku nie poprawił nastrojów społecznych i jeszcze przez wiele lat para musiała mierzyć się z krytyką mediów i Brytyjczyków.

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Książę William postawił granice w kontaktach z królową Camillą

Kiedy królowa Camilla stała się pełnoprawną członkinią rodziny królewskiej, książę William miał wyraźnie wytoczyć granice swojej relacji z macochą. Również w późniejszych latach, kiedy sam był już po ślubie i urodziły się jego dzieci, miał bezpośrednio wyrazić swoje zdanie co do kontaktów księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa z przyszywaną babcią.

William dał jasno do zrozumienia, że Camilla jest żoną jego ojca, ale nie babcią jego dzieci. Troje dzieci Williama i Kate Middleton wiedziały, że mają dwóch dziadków, ale tylko jedną babcię - czytamy w książce "Camilla. Prawdziwa historia królowej małżonki" autorstwa Angeli Levin.

Królowa Camilla ma pięcioro własnych wnucząt (ma dwoje dorosłych dzieci z małżeństwa z Andrew Parker-Bowlesem). Jak dodaje biografka, żona króla Karola nie miała nic przeciwko, by zrezygnować z roli przyszywanej babci. "Nie próbowała też przejąć żadnej roli, odpowiedzialności jako "przyrodnia babcia" dzieci Cambridgesów. Zwłaszcza, że rodzice Kate, Carole i Michael Middleton, są z nimi bardzo blisko" - pisze Levin.

Księżna Kate miała być wściekła na Camillę. Wszystko zarejestrowały kamery. 'Nie drgnęła nawet jednym mięśniem' Księżna Kate miała być wściekła na Camillę. Wszystko zarejestrowały kamery

Królowa Camilla ma konflikt z księżną Kate?

Jak twierdzi autorka królewskich biografii, królowa Camilla odkąd została oficjalnie macochą księcia Williama i Harry'ego, nie próbowała być wpływowa na dworze. Po latach mogło się to jednak zmienić. Inne źródła podają, że miała z wyniosłością potraktować rodziców księżnej Kate, którzy nie pochodzą z arystokratycznego rodu. Według informatora z dworu kazała Middletonom wchodzić wejściem dla służby, gdy przychodzą odwiedzić wnuki w Pałacu Kensington. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Więcej o: