Kim jest tajemnicza kobieta na portrecie koronacyjnym? Nazywano ją "niedocenioną bohaterką" rodziny królewskiej

Po tym, jak opublikowane oficjalny portret koronacyjny króla Karola III, zainteresowanie mediów skupiło się na jednej postaci na nim. Okazuje się, że kobieta stojąca obok księcia Edynburgu odegrała istotną rolę w historii monarchii.

W sobotę 6 maja odbyła się pierwsza od 70 lat koronacja w Wielkiej Brytanii. Syn królowej Elżbiety II rozpoczął panowanie w ubiegłym roku, po śmierci monarchini. Opublikowano już pierwszy portret nowego króla wraz z rodziną. Jedna twarz zwraca jednak szczególną uwagę, ponieważ nie jest ona dość często widywana w mediach. Kim jest tajemnicza kobieta, nazywana niegdyś "niedocenioną bohaterką" rodziny królewskiej?

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Aleksandra. Kuzynka i jedna z najbliższych przyjaciółek Elżbiety II

Przyglądając się twarzom na pierwszej oficjalnej fotografii rodzinnej po koronacji, wiele z nich można z łatwością rozpoznać. Znajduje się na niej król Karol III wraz z najbliższą rodziną. Jednak na zdjęciu znalazła się jeszcze jedna osoba, która, choć należy do dalszych gałęzi rodu, odegrała szczególną rolę w życiu jego członków. 

Księżniczka Charlotte, książę William, księżna Kate Książę William i księżna Kate spóźnili się na koronację. Wiadomo dlaczego

Między księżniczką a księciem Edynburga stoi Aleksandra Ogilvy. Jest ona jedną z kuzynek królowej Elżbiety II. Pozostawały zresztą w bliskich relacjach przez cały okres panowania monarchini. Księżniczka w dniu swoich narodzin w 1936 roku była szósta w kolejce do brytyjskiego tronu. Aktualnie znajduje się dużo dalej na liście ze względu na dziedziców z bezpośredniej linii. W przeszłości zdarzało się, że Aleksandra pomagała sprawować władzę królowej, przejmując część jej mniej wymagających obowiązków. 

Oddana druhna i cicha bohaterka w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Mało kto z obecnie żyjących może pochwalić się tym, że brał udział w ślubie królowej Elżbiety II w 1947 roku. Jednak Aleksandra Ogilvy należy właśnie do grona tych osób. Co więcej, księżniczka nie była tylko zwykłym gościem, a jedną z druhen

Księżna Diana, książę Karol Druhna Diany i Karola przerywa milczenie. Opowiedziała o ślubie sprzed 41 lat

Księżniczka Ogilvy zyskała miano "niedocenionej bohaterki" w rodzinie królewskiej. Przede wszystkim ze względu na poświęcenie, jakie zawsze wkładała w pełnione obowiązki. Jedną z jej misji była podróż w 1961 roku do Japonii, gdzie miała budować na nowo relacje po wojnie. Jest jedną z najbardziej oddanych członkiń brytyjskiej monarchii. W swoim życiu wzięła już udział w ponad 120 wydarzeniach. "Ona jest swoistym skarbem narodowym. Jest autentyczna: najbardziej królewska ze wszystkich." - powiedział dla Daily Mail Hugo Vickers, biograf rodziny królewskiej.  "Nigdy nie skupiła się na niczym innym, niż na obowiązkach królewskich, przez całe życie" - dodał.

Więcej o: