Agata Rubik w płaszczu Sarmaty, Mucha z garnkiem na głowie. Tak wyglądały gwiazdy dziesięć i 20 lat temu

Zobaczcie, jak wybrane gwiazdy wyglądały dziesięć i dwadzieścia lat temu. Styl niektórych z nich dość mocno ewoluował.

Moda kołem się toczy. Dekada w panujących trendach może znaczyć naprawdę wiele. Przygotowaliśmy dla was zestawienie polskich celebrytów, którzy odmienili swój styl na przestrzeni lat. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że niektórzy wyglądają dziś znacznie... młodziej. Zobaczcie, jak zmieniały się gwiazdy polskiego show-biznesu.

Zofia Klepacka z brązowym medalem z igrzysk w Londynie Polska medalistka olimpijska podejrzana o oszustwo. Zofia Klepacka usłyszała zarzuty

Doda uwielbiała podróbki 

Metamorfozę stylu na przestrzeni lat przeszła Doda. Piosenkarka dla wymarzonej sylwetki wiele poświęciła. Całkowicie odstawiła alkohol i postawiła na zdrowe odżywianie. Z diety wyeliminowała gluten, laktozę i cukier. Zmienił się także jej gust estetyczny. Wokalistka jako 20-latka stawiała na podróbki wielkich domów mody, a jej styl był dość... specyficzny. Dziesięć lat później coraz częściej widywaliśmy ją w eleganckim wydaniu. Dziś Doda wie, co w modzie piszczy i nieraz wyznacza trendy. 

Doda w 2002 i 2012 rokuDoda w 2002 i 2012 roku fot. Kapif

Kinga Rusin długo dojrzewała do swego stylu

Kinga Rusin w mediach obecna jest przez blisko trzy dekady, dlatego z łatwością można dostrzec, jak ewoluował jej styl. Na początku millenium Rusin była już jedną z bardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. W tamtych czasach dziennikarka wybierała szerokie ubrania lub zbyt monochromatyczne. 

Kinga Rusin w 2003 i 2013 rokuKinga Rusin w 2003 i 2013 roku fot. Kapif

Dla Justyny Steczkowskiej czas jest łaskawy

Justyna Steczkowska to jedna z gwiazd, dla których czas jest wyjątkowo łaskawy. Wokalistka olśniewa świetną formą, której przez lata nie straciła ani na chwilę. Choć na przestrzeni dekad wypracowała dość spójny styl, w przeszłości jej stylizacje były bardziej toporne. Artystka stawiała na rockowe stroje, takie jak ten na Fryderykach w 2003 roku. Prawie dziesięć lat później na 20-leciu Polsatu wyglądała znacznie bardziej dziewczęco.

Justyna Steczkowska w 2003 i 2012 rokuJustyna Steczkowska w 2003 i 2012 roku fot. Kapif

Antoni Królikowski stawiał na wygodę

Antoni Królikowski jako 20-latek stawiał na wygodę. Podczas prezentacji jesiennej ramówki TVN-u w 2009 roku nie bardzo przejął się swoim strojem. Aktor założył trampki, krótkie spodenki oraz bluzę. W takim samym ubraniu mógłby równie dobrze iść do osiedlowego sklepu spożywczego. Dziś jego wizerunek aspiruje do "drwala".

Antoni Królikowksi w 2009 i 2022Antoni Królikowksi w 2009 i 2022 fot. Kapif

Styl Edyty Górniak oddaje ducha czasów

Edyta Górniak jako 30-latka chciała podbić zagraniczny rynek muzyczny. Jej płyta "Perła" została wyprodukowana przez m.in. producentów Spice Girls, a wizerunek gwiazdy doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Na zdjęciach z 2002 roku Górniak ma na sobie jeansowy komplet oraz krótki różowy top, który odsłania jej brzuch. Takiej stylizacji nie powstydziłaby się wtedy sama Britney Spears. Dekadę później na gali "Viva! Najpiękniejsi" artystka prezentowała się niemalże jak nastolatka.

Edyta Górniak w 2002 i 2012 rokuEdyta Górniak w 2002 i 2012 roku fot. Kapif

Agata Rubik wygląda dziś młodziej

Agata Rubik jako 20-latka zachwycała właściwie w takim samym stopniu, co teraz. Modelka w samej aparycji nie zmieniła się zbyt wiele. Z pewnością ewoluował jednak jej styl. Na Telekamerach w 2006 roku założyła płaszcz, który na pierwszy rzut oka przypomina nieco strój Sarmatów. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że Agata Rubik wygląda dziś... młodziej.

Agata Rubik w 2006 i 2022Agata Rubik w 2006 i 2022 fot. Kapif

Anna Mucha kiedyś nie przejmowała się strojem

Styl Anny Muchy na przestrzeni lat ewoluował. Na wczesnym etapie kariery Mucha nosiła krótką fryzurę, a jej stylizacje były dość... nieprzemyślane. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie z gali rozdania Wiktorów, która odbyła się 15 lat temu. Choć miała kilka kreacji, widzowie z pewnością pamiętają jej żółtą suknię z odkrytymi ramionami, która bardziej pasowałby na studniówkę niż uroczyste wydarzenie. Dziś Mucha nie ma już garnka na głowie, a jej stylizacje są bardziej stonowane i przemyślane. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii u góry strony.

Więcej o: