Psycholożka znana z "Dzień dobry TVN" jest ciężko chora. "Nie mam siły wstać z łóżka"

Maria Rotkiel, znana psycholożka, w najnowszym poście na Instagramie poinformowała o chorobie. Ze wpisu wynika, że sprawa jest poważna.

Maria Rotkiel jest znaną psycholożką, autorką wielu publikacji, która często wypowiada się jako ekspert. Z pewnością kojarzą ją widzowie "Dzień dobry TVN". Na Instagramie udostępniła zdjęcie z łóżka i napisała, że zmaga się z ciężką chorobą, która sprawia, że nie ma siły wstać z łóżka i uniemożliwia jej podstawowe funkcjonowanie.

Zobacz wideo Choroba zostawiła Jacka Rozenka z długami

Maria Rotkiel jest ciężko chora. "Choroba może tak wiele zabrać"

Maria Rotkiel na początku wpisu nawiązała do weekendu majowego. Psycholożka ma nadzieję, że każdy z jej obserwatorów miło spędza wolny czas. Ujawniła, że sama jest chora, nie może wyjść z domu, ani z nikim się spotkać.

Kto wyjechał, oby cieszył się z nowych doświadczeń, kto został, mam nadzieję, że wykorzystuje każdą chwilę na sto procent, celebrując ją i ciesząc się z wolnego czasu, a kto pracuje, niech pomyśli o tym, jak cudownie może zaplanować swój najbliższy wolny czas. Ja jestem chora, nie mogę z nikim się spotkać, nie mam siły wstać z łóżka, nawet na krótki spacer nie mogę pójść.

W dalszej części wpisu na Instagramie przyznała, że nie wiedziała, jak wiele może odebrać choroba. Z wyznania psycholożki wynika, że sprawa jest poważna. "Nigdy nie myślałam, że choroba może tak wiele zabrać, może odebrać siłę do najprostszych czynności, może oszpecić i uniemożliwić podstawowe funkcjonowanie" - napisała. Dodała jednak, że mimo wszystko nie daje się negatywnym myślom. "Przez chwilę dopadły mnie 'czarne myśli' w stylu: jest mi najgorzej na świecie, wszyscy spędzają cudowny czas, a ja cierpię, moje życie jest okropne" - napisała.

Na szczęście choroba nie odebrała mi rozsądku. Nie ja pierwsza i nie ostatnia ciężko choruję, znam osoby, które większość życia walczą z ciężką, przewlekłą chorobą i to oni są bohaterami, a ja na pewno wyzdrowieję, i to, że teraz jestem przykuta do łóżka, oznacza tylko tyle, że jak z niego wstanę, będę miała jeszcze więcej energii i motywacji do działania, a moje życie jest dokładnie takie, jakim go czynię niezależnie czy leżę, czy stoję, czy biegnę.
 

W komentarzach fani wysyłają słowa wsparcia. "Życzę pani powrotu do zdrowia i samych dobrych ludzi wokół!", "Dużo zdrowia i siły" - piszą. "Trzymam kciuki. Proszę walczyć. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia" - dodała kolejna internautka.

Kim jest Maria Rotkiel?

Maria Rotkiel jest popularną psycholożką, trenerką motywacyjną, a także specjalistką od PR-u. Często wypowiada się jako ekspert w programach m.in. w "Dzień dobry TVN". Ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Rotkiel jest autorką książek, takich jak "Nas troje, czyli rodzinne nastroje" oraz "Nas dwoje, czyli miłosna układanka".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.