Obowiązkowy punkt koronacji przysporzy księżnej Kate cierpienia. Królowa Elżbieta miała podobny problem

Już w sobotę 6 maja odbędzie się długo wyczekiwana koronacja króla Karola III. Brytyjskie media donoszą, że jeden z elementów ceremonii wyjątkowo nie przypadnie do gustu księżnej Kate.

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość zaplanowana jest na sobotę 6 maja. Przygotowania do ceremonii trwają jednak już od wielu miesięcy, a wydarzenie jest dopracowane w każdym calu. Brytyjski serwis Mirror donosi, że jeden z elementów widowiska może sprawić, iż księżna Kate poczuje się nieswojo.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Koronacja Karola III już niebawem. Jeden obowiązkowy punkt uroczystości przysporzy Kate cierpienia

W czerwcu 2019 roku po obchodach Trooping the Colour, uroczystości, podczas której obchodzone są urodziny monarchy, media spekulowały, że księżna Kate czuła się nieswojo. Żona księcia Williama siedziała wówczas w powozie obok królowej małżonki Camilli (wtedy jeszcze księżnej Kornwalii), księcia Harry'ego i Meghan Markle. Serwis Mirror informował, że złe samopoczucie księżnej nie było spowodowane towarzystwem, a samą przejażdżką. Portal twierdzi, że księżna Kate od lat cierpi na chorobę morską, więc kołyszące ruchy powodują u niej mdłości. Z tą samą przypadłością miała zmagać się królowa Elżbieta II. To ona poleciła żonie najstarszego wnuka tabletki, które skutecznie niwelują dolegliwości. Przejażdżka powozem będzie też jednym z punktów ceremonii koronacji króla Karola III. Aby podkreślić kolejność sukcesji, książę William, księżna Kate i ich dzieci będą podążać tuż za królem i królową. Królewska para będzie podróżować karetą Gold State Coach.

Koronacja Karola III. Czy książę Harry i Meghan Markle pojawią się na uroczystości?

Od miesięcy spekulowano, czy na koronacji króla Karola III pojawią się książę Harry i Meghan Markle. W mediach pojawiały się sprzeczne informacje na temat obecności Sussexów podczas ceremonii. Niedawno okazało się jednak, że młodszy syn brytyjskiego monarchy przybędzie na uroczystość sam. Ponadto zostanie usadzony dziesięć rzędów za innymi starszymi członkami rodziny królewskiej. Z kolei Meghan Markle ma zupełnie inne plany na dzień koronacji. Żona księcia Harry’ego zostanie w kalifornijskiej posiadłości i będzie świętować urodziny syna.