Marta Kaczyńska pokazała wzruszające zdjęcia z drugiego ślubu rodziców. "45. rocznica"

Marta Kaczyńska nie zapomina o zmarłych w katastrofie smoleńskiej rodzicach. W 45. rocznicę ich cywilnego ślubu, pokazała w sieci zdjęcia z kameralnej uroczystości. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak tego dnia wyglądała Maria i Lech Kaczyńscy.

Maria i Lech Kaczyński nie żyją już 13 lat. Ich córka Marta mimo upływającego czasu, ciągle pielęgnuje o nich pamięć w przestrzeni publicznej. 27 kwietnia przypomniała, że minęło 45 lat, od kiedy słynna prezydencka para wzięła cywilny ślub i pokazała pamiątkowe zdjęcia z uroczystości.

Zobacz wideo Kiedy wrak tupolewa wróci do Polski?

Dwa śluby Kaczyńskich

Nie wszyscy wiedzą, ale Maria i Lech Kaczyński pobierali się... dwa razy. Najpierw wzięli ślub cywilny 28 kwietnia 1978 r, a dopiero po 5 latach, czyli w 1983 r. przy okazji chrztu trzyletniej już wtedy Marty, przysięgli sobie miłość przed Bogiem. Miało to miejsce w sopockim kościele św. Bernardyna. "Ojciec miał wyrzuty sumienia, że stało się to tak późno" - zdradziła po latach córka prezydenckiej pary w swojej książce pt: "Moi rodzice". A że minęło właśnie 45 lat od ich pierwszego ślubu, zamieściła na Facebooku zdjęcia z ich cywilnej ceremonii.

Tak wyglądał cywilny ślub Marii i Lecha Kaczyńskich

Na fotografiach zamieszczonych przez Martę Kaczyńską widzimy, że w urzędzie stanu cywilnego jej mama miała wtedy na sobie prostą błękitną sukienkę i szal, a Lech brązowy garnitur w prążki. Internauci od razu ruszyli do komentarzy. " Oni zawsze będą w sercach prawdziwych Polaków", "Łączyła ich piękna i szczera miłość jaka rzadko się zdarza", "Niech śpią w ramionach Zmartwychwstałego Chrystusa"; "Lech Kaczyński zamordowani z żoną w Smoleńsku. Wyszydzany przez ludzi, którzy do pięt mu nie dorastali. Mąż stanu. Wielki Patriota myślący całym sercem o Polsce. Członek Solidarności i jeden z jej bardzo ważnych liderów. Na zawsze w mojej pamięci!" - czytamy pod fotografiami ze ślubu Kaczyńskich. W książce Marty o rodzicach możemy znaleźć wytłumaczenie, dlaczego na ślub kościelny czekali aż pięć lat. "Ślub i mój chrzest zostały opóźnione przez stan wojenny i internowanie taty" - mówiła Marta. Przypomnijmy, że Lech Kaczyński, zatrzymany w 1981 r. - pierwszego dnia stanu wojennego. Wyszedł na wolność dopiero pod koniec 1982 r. Zginął wraz z małżonką 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA