Odsłonięto popiersie Lecha Kaczyńskiego. Na pewno? Rzeźbę porównują do Jerzego Stuhra...

Przy okazji obchodów kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, w Brzegu odsłonięto popiersie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzeźba wielu wprawiła w zdumienie. Doszukano się podobieństwa do popularnego polskiego aktora.

Więcej najnowszych informacji ze świata znajdziesz na Gazeta.pl.

10 kwietnia 2022 minęło 12 lat od katastrofy smoleńskiej. Podczas lotu na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej zginęło wówczas 96 osób z polskiej delegacji. Wśród ofiar była para prezydencka: Lech i Maria Kaczyńcy, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści czy też dowódcy Sił Zbrojnych RP. Przy okazji kolejnej rocznicy tego tragicznego wydarzenia w wielu miejscach w kraju odbywały się uroczystości upamiętniające ofiary. Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odsłonięto nową rzeźbę ku czci Lecha Kaczyńskiego oraz wystawę zdjęć z jego wizyty w mieście w 2009 roku. Popiersie prezydenta nie wszystkim przypadło do gustu. Pojawiły się zaskakujące porównania. 

Zobacz wideo Prof. Skarżyńska: Okres przeżywania wspólnej żałoby po Smoleńsku był bardzo krótki

Odsłonięto rzeźbę prezydenta Kaczyńskiego. Internauci widzą podobieństwo do popularnego aktora

Odsłonięcie popiersia prezydenta Lecha Kaczyńskiego zrelacjonowała w social mediach posłanka PiS Violetta Porowska.

W trakcie uroczystości upamiętniających Tragedię w Smoleńsku odsłonięto popiersie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które jest darem Macieja Stefańskiego Pełnomocnika PiS w powiecie brzeskim dla Struktury Okręgowej PiS w Województwie Opolskim.

Pojawiły się głosy, że rzeźba z wizerunkiem prezydenta Kaczyńskiego bardzo przypomina legendarnego polskiego aktora, Jerzego Stuhra. Do sytuacji odniósł się, jak zwykle w zabawny sposób, dziennikarz "Tygodnika NIE" Michał Marszał. 

ScreenScreen Fot. Instagram.com/michalmarszal

Też widzicie to podobieństwo? Rzeczywiście popiersie prezydenta Kaczyńskiego przypomina popularnego aktora?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.