Mogło być gorzej! Brytyjczycy, nie narzekajcie na pomnik Diany. Są mniej udane. Rzeźba Ireny Szewińskiej straszy

Wydawałoby się, że postawienie pomnika jest dowodem uznania, jednak spoglądając na niektóre z nich, mamy wrażenie, że bywa wręcz przeciwnie. Niektóre rzeźby zwracają uwagę swoją... brzydotą.

1 lipca w Londynie odsłonięto długo wyczekiwany pomnik księżnej Diany. Figura przedstawiająca królową ludzkich serc wzbudziła wiele emocji wśród jej miłośników i krytyków. Część zachwalała rzeźbę, inny mieli do niej wiele uwag. Zarzucono, że podobizna księżnej sprawia wrażenie zbyt muskularnej.

księżna Diana pomnikksiężna Diana pomnik Agencja Wyborcza.pl

Spoglądając na inne podobizny znanych i lubianych dochodzimy do wniosku, że pomnik księżnej Diany jest naprawdę wykonany dokładnie i solidnie. Wystarczy rzucić okiem na inne przykłady.

Tablica Ireny Szewińskiej

Trzy lata temu w szkole w Łomiankach odsłonięto tablicę, która miała upamiętnić słynną lekkoatletkę Irenę Szewińską. Niestety wizerunek przedstawiony na tablicy nijak miał się do sportsmenki. Trudno było ją na nim rozpoznać. Niektórzy uważali nawet, że widać na nim... Mikołaja Kopernika. Zobaczcie zresztą sami.

Tablica upamiętniająca Irenę Szewińską w szkole w ŁomiankachTablica upamiętniająca Irenę Szewińską w szkole w Łomiankach Michał Majewski / Twitter / @MajewskiMichal

Rzeźba Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo jest uznawany za jednego za najlepszych piłkarzy świata, czym zaskarbił sobie wielką miłość Portugalczyków. Piłkarz doczekał się nawet portu lotniczego, który nosi jego nazwę. Władze lotniska pod Funchal na Maderze uhonorowały wybitnego napastnika również popiersiem, które trudno zaliczyć do dobrze wykonanych. Mimo fali krytyki, która spadła na artystę, który wykonał rzeźbę, sam Ronaldo wydawał się zadowolony, a po jakimś czasie popiersie przeniesiono do muzeum Ronaldo CR7 w samym Funchal.

Cristiano Ronaldo pomnikCristiano Ronaldo pomnik EAST NEWS

Pomniki Jana Pawła II

Nikt w Polsce nie doczekał się tylu pomników co Jan Paweł II. Niestety, liczba rzeźb idzie w parze z fuszerką, którą wykonano. Na mapie naszego kraju nie brakuje monumentów, na których wizerunek zmarłego papieża lekko mówiąc, odbiega od tego, jak wyglądał. Wystarczy zobaczyć ten, który został postawiony w Świebodzicach.

Jan Paweł II pomnikJan Paweł II pomnik EAST NEWS

Pomnik Lecha Kaczyńskiego

W Warszawie nieopodal Placu Piłsudskiego stoi ogromny pomnik Lecha Kaczyńskiego. To największa rzeźba zmarłego prezydenta w Polsce, ale czy udana? Oceńcie sami, bo opinie są mocno podzielone.

Spiżowy Lech Kaczyński osadzany na cokole - budowa pomnika na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, 7 listopada 2018Spiżowy Lech Kaczyński osadzany na cokole - budowa pomnika na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, 7 listopada 2018 SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Pomnik Kurta Cobaina

Kurt Cobain jest bez wątpienia ikoną światowej muzyki. Nic więc dziwnego, że w dniu 47. rocznicy jego urodzin i 20. rocznicy śmierci odsłonięto jego pomnik. Rzeźba przedstawiająca płaczącego muzyka znajduje się w Muzeum Historii Aberdeen. Niestety fani nie są zachwyceni przedstawionym wizerunkiem swojego idola. Słusznie?

Kurt Cobain pomnikKurt Cobain pomnik EAST NEWS

Chcielibyście się doczekać takich pomników?

ZOBACZ TEŻ: Amber Heard została mamą! Dziewczynka urodziła się w kwietniu, ale dopiero teraz aktorka opublikowała jej zdjęcie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.