Komunijne przyjęcia w restauracjach gwiazd. Najtaniej u Gessler. Zadzwoniliśmy też do knajpy Lewandowskiego [PLOTEK EXCLUSIVE]

Przyjęcie komunijne można urządzić m.in. w restauracji Magdy Gessler, Mateusza Gesslera czy Ewy Wachowicz. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za taką przyjemność.

Rozpoczyna się sezon komunijny. Po ceremonii zwyczajowo przyjmuje się gości na obiad. Coraz częściej  nie podejmuje się ich jednak w domach, ale w restauracji. Niektórzy wybierają ulubione lokale, inni stawiają na te bardziej znane lub też należące do polskich gwiazd. Ostatnia z wymienionych opcji do tanich nie należy. Sprawdziliśmy, ile należy zapłacić za tzw. "talerzyk" u Magdy Gessler, Mateusza Gesslera czy Ewy Wachowicz

Zobacz wideo Barbara Kurdej-Szatan o komunii córki i wierze w swojej rodzinie

Komunia u Magdy Gessler

Magda Gessler jest kojarzona z dwoma warszawskimi restauracjami, które znajdują się na Starym Mieście. Chodzi o Polkę oraz U Fukiera. Zadzwoniliśmy do pierwszej z restauracji, by dowiedzieć się, jak przedstawia się kwestia komunijnego menu. Dla fanów gospodyni "Kuchennych rewolucji" mamy dobrą wiadomość. Na tle innych restauracji Gessler wypada naprawdę nieźle. Menu w Polce ma kilka wersji - za najtańszą od osoby zapłacimy 160 zł. Co zatem znajdziemy w pierwszym - najtańszym menu: przystawkę (do wyboru: "śledzik w oleju lnianym z cebulką, sałatka góralska w żurawinowym vinegret, podana z wędzonym serem na grzankach, marynowaną gruszką i chrupiącym boczkiem, bigos staropolski, długo, długo warzony"), danie główne (do wyboru: "dorsz pieczony, podany na sosie polskim w towarzystwie gotowanych warzyw i kremowym pęczotto, schabowy z kostką z ziemniakami tłuczonymi z cebulą i skwarkami i kapustą zasmażaną") oraz deser (tu wyboru nie ma, bo w tej opcji dostępna jest jedynie "szarlotka na gorąco podana z lodami śmietankowymi i bitą śmietaną"). Druga, droższa wersja jest bardziej rozbudowana - wybór dań jest większy, a do tego w cenie jest zupa. Za tę opcję trzeba zapłacić 185 zł brutto od osoby. Kolejne, coraz bardziej rozbudowane warianty (również z drugim daniem) kosztują kolejno: 205 zł oraz  230 zł od osoby. W najdroższej z ofert uwagę zwraca zwłaszcza część z daniem głónym - goście mogą zdecydować się na "sandacza jak aksamitka w sosie porowym podanym na soczewicy i blanszowanej marchewce, zraza po warszawsku z kaszą i zasmażanymi buraczkami, polędwicę wołową w tymianku marynowaną, podaną ze szpinakiem i opiekanymi ziemniakami"). Jak widać, brakuje wersji wegetariańskich. W ceny wliczona jest opłata za wynajem sali, ale warto wspomnieć, że osobno trzeba zapłacić za open bar. Mniej rozbudowana wersja z wodą mineralną, kawą i herbatą do wyboru kosztuje 30 zł od osoby. Jest też wersja droższa za 50 zł od osoby, w której dostępne są też soki i popularne napoje gazowane. Jest również opcja menu dla dzieci, która jest tańsza. Inaczej ma się sytuacja w restauracji U Fukiera. Jak podaje WP Teleshow, tutaj za osobę trzeba zapłacić od 330 do 390 zł, w zależności od wyboru opcji menu. W przeciwieństwie do Polki oferta jest bogatsza o potrawy wegetariańskie.

Komunia u Mateusza Gesslera i Ewy Wachowicz. A co z restauracją Roberta Lewandowskiego?

Mateusz Gessler jest właścicielem kilku warszawskich restauracji: Warszawa Wschodnia, Ćma, Warszawski Sen i DOCK19. Zadzwoniliśmy z pytaniami o komunijne menu do pierwszej z wymienionych. Okazuje się, że tanio nie jest. Możemy wybrać dwie wersje menu - za 250 zł i 280 zł od osoby. "Talerzyk" dla dziecka kosztuje 120 zł. Z kolei u Ewy Wachowicz w krakowskiej restauracji Zalipianki trzeba zapłacić około 185 zł za osobę. W tej cenie są przystawka, zupa, danie główne, deser lub tort do wyboru, a także woda, soki, kawa i herbata. Do tego trzeba doliczyć dziesięć procent za serwis, osobno płatne są alkohole. Jest też menu dziecięce. Zadzwoniliśmy również do NINE's Restaurant & Sports Bar Roberta Lewandowskiego, które prowadzi Tadeusz Müller, syn Magdy Gessler. Okazuje się jednak, że lokal nie organizuje przyjęć z okazji pierwszej komunii. Można za to zarezerwować stolik i wybrać dania ze stałego menu. 

Komunie u Wojewódzkiego, Adamczyka i Szyca

Warto również dodać, że imprezy komunijne można zorganizować w restauracji Niewinni Czarodzieje Trzy Zero w Gdyni, którą promował Kuba Wojewódzki. Tam, jak donosi WP Teleshow, cena za osobę wynosi 250 zł. Z kolei w Starym Domu, którego współwłaścicielem jest Piotr Adamczyk, za "talerzyk" dla gości komunii trzeba zapłacić od 250 do 300 złotych, zależnie od wybranego menu. W tym do wyboru mamy jedną z trzech dostępnych rodzajów zup, dwa rodzaje drugiego dania, a także deser. Warto zaznaczyć, że w ofercie nie znajdziemy dań wegetariańskich. Portal podaje też, że komunijne przyjęcia organizowane są ponadto w lokalu Akademia Borysa Szyca. Menu zaczyna się od 200 zł za osobę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.