Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz to polska celebrytka i osobowość telewizyjna. W 1992 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Pracowała jako rzecznik prasowy rządu Waldemara Pawlaka. Szerszej publiczności znana jest z prowadzenia autorskiego programu o gotowaniu oraz z udziału w programie "Top Chef".

Imię i nazwisko: Ewa Wachowicz
Data urodzenia: 19 października 1970r.
Miejsce urodzenia: Gorlice
Zawód: dziennikarka
Instagram: @ewawachowicz
Facebook: facebook.com/Ewa-Wachowicz-272798259402203/

Ewa Wachowicz - początki kariery

Ewa Wachowicz przyszła na świat w październiku 1970 roku w Gorlicach. Z racji swojej urody brała udział w lokalnych konkursach piękności, a pierwszy większy sukces przyszedł w roku 1992. Zdobyła wtedy tytuł Miss Polonia. Kilka miesięcy później reprezentowała Polskę na wyborach Miss Świata. Zdobyła tam tytuł III Wicemiss, co było ogromnym sukcesem. W 1993 roku zdobyła tytuł Miss Świata Studentek na konkursie World Miss University.
Ewa studiowała na Akademii Rolniczej w Krakowie. Następnie obroniła tytuł magistra na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W tym okresie rozpoczęła karierę medialną. Od 1993 roku współpracowała z telewizją Polsat w charakterze prowadzącej program "100 procent dla stu". Wkrótce podjęła pracę jako rzecznik prasowy rządu Waldemara Pawlaka.

Ewa Wachowicz i gotowanie

W 1998 roku Ewa Wachowicz związała się z tematyką kulinarną. Pierwszą styczność z programem kulinarnym miała jako producentka programu "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". Następnie prowadziła dla stacji TVN Style program "Przez żołądek do serca". Od 2007 roku widzowie mogą oglądać jej autorski program "Ewa gotuje". Gospodyni przygotowuje pyszne potrawy na oczach widzów. Jest to jeden z ulubionych programów kulinarnych Polaków. W 2013 roku Ewa Wachowicz dołączyła do grona jurorów programu kulinarnego "Top Chef".

ewa wachowicz

Więcej o:

ewa wachowicz