"Komisarz Alex". Kolejny bohater znika z obsady. Tytułowy piesek znowu będzie miał nowego pana. Wiemy, dlaczego [PLOTEK EXCLUSIVE]

Widzów "Komisarza Alexa" czeka prawdziwa rewolucja. Choć wydawało się, że tytułowy uroczy psiak szybko nie zmieni właściciela, w jednym z przyszłych odcinków serialu TVP1 trafi w nowe ręce.

Pies z serialu "Komisarz Alex" miał już czworo panów. W starych odcinkach jego opiekunami byli kolejno: Marek Bromski, w którego wcielał się Jakub Wesołowski, Michał Orlicz (Antoni Pawlicki), Krystian Wieczorek (Piotr Górski), a ostatnio Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński). Alexa jednak czekają kolejne zawirowania i zmiana właściciela. W jednym z odcinków, który zostanie wyemitowany w maju, w serialu pojawi się nowy bohater. Będzie to Andrzej Sochoń. Wcieli się w niego znany m.in. z serialu "Zawsze warto" czy "Stulecia Winnych" Jacek Knap. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Zmiany w "Komisarzu Alexie". Wojciech Czerwiński żegna się z rolą

Nowy bohater przed przejściem do sekcji Alexa był szefem wydziału zabójstw w komendzie w Zakopanem. Czy piesek szybko nawiąże z nim dobry kontakt? To okaże się w odcinku zaplanowanym na 6 maja. Pozostaje też pytanie co z dotychczasowym panem uroczego owczarka niemieckiego. Spieszymy z wyjaśnieniami. Okazuje się, że mężczyzna nie straci życia, a odejdzie z komendy Alexa i przeprowadzi się do Szczecina. Szczegóły wyjawiła w rozmowie z Plotkiem osoba z produkcji serialu. 

Wojciech Czerwiński stwierdził, że w "Komisarzu Alexie" zagrał już wszystko, co mógł. Rozmawiał o tym z produkcją i w końcu podjął z bólem serca decyzję o rozstaniu. On chce grać nowe role, a bał się, że zostanie w tym serialu na kolejne lata, go zaszufladkuje. To jednak bardzo popularny serial i ludzie mocno zaczęli utożsamiać go z jego bohaterem - mówi Plotkowi osoba z produkcji serialu TVP1.

Jacek Knap zostanie nowym panem Alexa. Ma ożywić akcję serialu 

Informator Plotka dodał też, że początkowo decyzja Wojciecha Czerwińskiego była trudna dla scenarzystów. Jest to bowiem kolejny pan psa, który żegna się ze zwierzęciem. Później jednak stwierdzono, że nowy bohater tylko ożywi akcję serialu. Rozstanie z Czerwińskim przebiega w dobrej atmosferze i niewykluczone, że jego bohater wpadnie jeszcze kiedyś gościnnie na plan i spotka się z Alexem. "Komisarz Alex" to polski serial kryminalny oparty na austriacko-włoskim serialu "Komisarz Rex". Na antenie TVP1 jest nadawany od marca 2012 roku. Do tej pory nakręcono ponad 230 odcinków. 

Jacek KnapJacek Knap Fot. Artur Zawadzki/REPORTER