Krystian Wieczorek

Krystian Wieczorek

Krystian Wieczorek to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Szerszej publiczności znany między innymi z roli adwokata Andrzeja Budzyńskiego w kultowym serialu emitowanym przez telewizję TVP 2 "M jak Miłość" oraz seriali takich jak "Julia", "To nie koniec świata!", "Czas honoru".

Data urodzenia: 5 sierpnia 1975 r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Wzrost: 180 cm
Związek: aktorka Maria Szafirska

Krystian Wieczorek: życiorys

Krystian Wieczorek przyszedł na świat 5 sierpnia 1975 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Zamiejscowego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, mieszczącej się w stolicy Dolnego Śląska.

Krystian Wieczorek: kariera

Krystian Wieczorek rozpoczął swoją karierę aktorską od ról teatralnych. Zagrał na scenach takich teatrów jak: Teatr K2 (Wrocław), Teatr Zakład Anatomii (Kraków), Teatr Polski (Bydgoszcz), Teatr Wybrzeże (Gdańsk). Zagrał w takich sztukach, jak m.in.: "Oświadczyny. Niedźwiedź" (1997), "Księżniczka na opak wywrócona" (2002), "Ryszard III." (2004), "Kamień i popioły" (2004), "Pierścień i róża" (2005), "Testament psa" (2005), "Płatonow" (2006), "Tramwaj zwany pożądaniem" (2006), "Tymon Ateńczyk" (2007), "Poskromienie złośnicy" (2008). Aktor został laureatem nagród teatralnych: Nagroda Magnolii, Nagroda im. Konieczki, Nagroda na III. Ogólnopolskim Konkursie na inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej.
W filmie Krystian Wieczorek zadebiutował w 2000 roku, w którym to zaczął wcielać się w rolę mecenasa Andrzeja Budzyńskiego w "M jak Miłość" i księdza Jakuba w "Plebanii". W 2007 roku grał policjanta w serialu "Twarzą w twarz", a rok później zaczął kreować dwie role: majora Martina Halbe w serialu wojennym "Czas honoru" i Jankesa w serialu "Trzeci oficer". W 2009 roku Wieczorek zagrał w produkcji "Miasto z morza", w 2010 w serialach "Miłość nad rozlewiskiem" i "Apetyty na życie".
W 2011 roku Krystian Wieczorek zagrał główną rolę męską w serialu emitowanym przez telewizję TVN "Julia" oraz zaczął grać w "Miłość nad rozlewiskiem". Dwa lata później wcielił się w postać managera piłkarskiego, trafiającego do Białej Podlaskiej w serialu "Koniec świata!". Aktor wystąpił również w komedii "Ambassada".

Krystian Wieczorek: życie prywatne

Krystian Wieczorek spotyka się z 17 lat młodszą od siebie aktorką Marią Szafirską.

Zobacz także:

Dominika Ostałowska - Karolina Gorczyca - Andrzej Młynarczyk

krystian wieczorek

Więcej o:

krystian wieczorek

Copyright © Agora SA