Król Karol III miał zakazać księżnej Kate pożegnania z królową w Balmoral. Chodziło o Meghan

Według królewskiego autora Roberta Jobsona księżna Kate została poproszona przez króla Karola, aby nie jechała do Balmoral z księciem Williamem, gdy umierała królowa Elżbieta II. Miało chodzić o powstrzymanie Meghan Markle, która towarzyszyłaby wtedy księciu Harry'emu.

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku królowa Elżbieta II odchodziła w zamku w Balmoral, członkowie rodziny śpieszyli się, aby być przy niej. Wśród nich był książę William, książę Andrzej, książę Edward i jego żona Sophie, którzy przylecieli z Londynu do Szkocji. Książę Harry, który od dawna toczy spór z rodziną, wziął osobny prywatny odrzutowiec, aby zdążyć, pożegnać się z babcią. Wówczas razem z żoną odwiedzali Europę. Książę Harry ujawnił w autobiografii "Ten drugi", że powiedziano mu, żeby  Meghan Markle nie powinna lecieć z nim, ponieważ księżna Kate też nie będzie obecna na miejscu. Taką decyzję miał podjąć król Karol III.

Zobacz wideo "Harry i Meghan" - dokument o życiu wśród członków rodziny królewskiej. "Znajdowali sposób, by mnie zniszczyć" [ZWIASTUN]

Król Karol III nie chciał synowych przy umierającej matce

Według królewskiego autora Roberta Jobsona król Karol III był zmuszony odmówić księżnej Walii szansy, aby była przy umierającej królowej. Miał w tym jednak cel. Chodziło o to, aby Meghan Markle również nie pojawiła się w Balmoral. Autor napisał nową książkę o obecnie panującym królu. Twierdzi w niej, że Karol III poprosił starszego syna, aby ten nie brał ze sobą żony. W rozmowie z Daily Telegraph Australia zdradził, co król miał powiedzieć.

"Jeśli Kate nie przyjedzie, Meghan też nie może, to nie jest właściwe, aby żony uczestniczyły w tym wydarzeniu". Książę Harry miał nalegać, aby Meghan Markle poleciała z nim do Szkocji, ponieważ królowa umierała, ale król powiedział, "że tylko dzieci i wnukowie mogą być z królową".

Książę Karol, książę Harry, książę William Książę Harry miał spotkać się z ojcem. Książę William "nie jest zainteresowany"

Książę Harry dowiedział się o śmierci z BBC News

Robert Jobson dodał, że "prywatnie chciał powiedzieć, że Meghan nie jest mile widziana, ale nie mógł tego powiedzieć Harry'emu, więc osobiście interweniował i poprosił Kate o pozostanie z tyłu, aby było to bardziej sprawiedliwe dla Meghan". Księżna Kate rzeczywiście pozostała w domu, mimo że desperacko chciała tam być. Została sfotografowana w aucie tego dnia, gdy jechała przez posiadłość Windsor. Odbierała księcia George'a, księżniczkę Charlotte i księcia Louisa ze szkoły. Książę Harry w książce również opisał, co się stało w dniu śmierci królowej. Pisał, że jego ojciec powiedział mu, że jest mile widziany w Balmoral "ale nie chciał jej [Meghan Markle - przyp. red.]".

Zaczął argumentować swoje powody, które były bezsensowne i lekceważące. Nigdy nie mów o mojej żonie w ten sposób. Jąkał się, przepraszając, mówiąc, że po prostu nie chciał wielu ludzi wokół. Żadne inne żony nie przychodziły, Kate nie przychodziła, dlatego Meg nie powinna - czytamy w "Ten drugi".

Meghan Markle i książę Harry Sławny sąsiad księcia Harry'ego i Meghan Markle ostro o parze. "Niech spadają"

Niestety nie wszyscy, którzy starali się dotrzeć do Szkocji, przybyli do Balmoral przed śmiercią zmarłej królowej. Książę William i inni członkowie rodziny królewskiej, dotarli do posiadłości dopiero o 17:00, prawie dwie godziny po śmierci Elżbiety II. Tymczasem książę Harry był na miejscu dopiero o 20:00 i jak twierdzi, o śmierci babci dowiedział się ze strony internetowej BBC News. Przy zmarłej monarchini była jej córka księżniczka Anna i najstarszy syn król Karol III.

Więcej o: