Halina Kowalska została z ogromnym długiem po mężu. Gwiazda PRL prosi o pomoc

Gwiazda PRL-u ma ogromne problemy finansowe. Halina Kowalska musi spłacić bardzo dużą pożyczkę, którą zaciągnął nieżyjący już mąż aktorki.

Halina Kowalska w połowie lat 60. ukończyła łódzką filmówkę, a tuż po studiach związała się z kilkoma warszawskimi teatrami. Popularność zdobyła jednak na szklanym ekranie dzięki rolom w komediach "Nie lubię poniedziałku", "Nie ma róży bez ognia" czy w serialu "Alternatywy 4". Dziś aktorka mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie i bardzo martwi się o swój dobytek. Jak się okazuje, zmarły przed rokiem mąż Kowalskiej przed śmiercią wziął pożyczkę na 30 tys. zł. Teraz ciąży nad nią widmo niespłaconego długu.

Zobacz wideo Dowbor o emeryturze

Halina Kowalska prosi o pomoc ze spłatą długu

Przyszłego męża, aktora Włodzimierza Nowaka, Kowalska poznała jeszcze jako nastolatka. Zakochali się w sobie do szaleństwa, a ze ślubem czekali do 18. urodzin. Przez wiele lat byli szczęśliwym małżeństwem, a trzy lata temu, niedługo przed 80. urodzinami, podjęli decyzję o przeprowadzce do Skolimowa. Włodzimierz Nowak niestety podupadł na zdrowiu. Aktorska para już w domu opieki wzięła wymarzony ślub kościelny, gdy stan ukochanego aktorki był już bardzo ciężki. Niestety - Włodzimierz Nowak zmarł w marcu 2022 roku. Sytuacja Haliny Kowalskiej stała się dramatyczna. Nie zdążyła uporać się ze stratą ukochanego męża, gdy okazało się, że wpadła w problemy finansowe.

Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tys. zł, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych. Nie chciał mnie martwić. Kochał mnie - wyznała aktorka "Super Expressowi".

Jak podaje tabloid, Kowalska niemal całą emeryturę przeznacza na opłacenie pobytu w Skolimowie. Nie stać jej na zapłacenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aktorka bardzo martwi się, że komornik zajmie jej rzeczy, w tym bezcenne rodzinne pamiątki.

Boję się, że może wkroczyć do mnie komornik i zabierze mi wszystkie moje pamiątki po mężu i rodzicach, które są bliskie mojemu sercu - mówi.

Kowalska na łamach "Super Expressu" zwróciła się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu spłaty zaciągniętej przez męża pożyczki.

Jest mi bardzo ciężko i sama nie dam rady - dodaje.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć aktorkę, może zrobić to, posiłkując się poniższymi danymi:

ZASP Dom Artystów Weteranów Scen Polskich

PKO Bank Polski

Nr. konta: 84 1020 1026 0000 1102 0386 9864

Tyt. przelewu: Dla Haliny Kowalskiej-Nowak

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.