Antoni K. usłyszał zarzuty. Grożą mu dwa lata więzienia

Antoni K. usłyszał zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło 18 lutego. Złożył wyjaśnienia.

18 lutego Antoni K. został zatrzymany przez policję. Narkotest wykazał obecność THC w organizmie znanego aktora. W oświadczeniu tłumaczył, że to efekt zażywania medycznej marihuany. 9 marca miał stawić się na policji. Usłyszał zarzut kierowania samochodem osobowym pod wpływem substancji psychotropowej w postaci delta 9 tetrahydrokannabinolu - przekazała 9 marca PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, o czym informuje portal WNP.pl. Aktor nie przyznał się do winy. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Zobacz wideo Jakub Rzeźniczak odpowiada na zarzuty Magdaleny Stępień

Antoni K. usłyszał zarzuty. Grożą mu nawet dwa lata. Złożył wyjaśnienia

18 lutego warszawska policja otrzymała zgłoszenie, że pod konkretnym adresem na Woli może przebywać osoba pod wpływem narkotyków. Na miejscu został zatrzymany Antoni K. Aktor został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV. Test alkomatem wykazał, że był trzeźwy, natomiast test na obecność narkotyków wyszedł pozytywny. Po zdarzeniu aktor wydał oświadczenie. Wyjaśnił w nim, że narkotest wykrył THC, którym wspomaga leczenie. Znany aktor w 2022 roku wyznał, że cierpi na stwardnienie rozsiane. W przypadku tej choroby neurologicznej stosuje się terapię za pomocą medycznej marihuany. Po usłyszeniu zarzutów podejrzany nie przyznał się do nich i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany nawet w małych ilościach stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień - napisał w oświadczeniu.

Stowarzyszenie Wolne Konopie odniosło się do zatrzymania i zarzutów.

Pacjent chory na stwardnienie rozsiane powinien używać marihuany codziennie, ponieważ opóźnia ona znacząco postępowanie choroby, która w wielu przypadkach doprowadza człowieka do wózka inwalidzkiego.

Wolne Konopie podkreśliły, że "we krwi Antoniego K. znaleziono metabolity, a to nie świadczy o tym, czy kierowca był pod wpływem, czy po użyciu. Dowiemy się o tym dopiero za trzy miesiące, a pacjent na szubienicy już zawisł".

Wolne Konopie o Antonim K.Wolne Konopie o Antonim K. Fot. Facebook/Wolne Konopie

O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.