Kinga Rusin na stoku narciarskim. Uderza w PiS i Andrzeja Dudę. "Nie zapomnimy pogardy dla protestujących kobiet"

Kinga Rusin w najnowszym poście na Instagramie nie szczędziła mocnych słów w stronę partii rządzącej i Andrzeja Dudy. Nawiązała m.in. do strajków kobiet, a także do śmierci 15-letniego syna posłanki Magdaleny Filiks.

Kinga Rusin w 2020 roku odeszła z "Dzień dobry TVN" i wyprowadziła się z Polski. Od tej pory jest w nieustannej podróży. Niedawno pojawiła się w naszym kraju przy okazji wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Dziennikarka wciąż komentuje bieżące wydarzenia i nie kryje swojej niechęci wobec partii rządzącej. Obecnie jest na nartach w Lombardii, a pod zdjęciami ze stoku opublikowała obszerny post, w którym w mocnych słowach krytykuje PiS i Andrzeja Dudę.

Zobacz wideo Piotr Kraśko o imprezie Kingi Rusin w Hollywood

Kinga Rusin w mocnym wpisie. "My, kobiety, nigdy nie zapomnimy Piekła Kobiet, które stworzyli"

Kinga Rusin odniosła się do propozycji zmierzenia się z Andrzejem Dudą na stoku narciarskim, które dostaje w wiadomościach prywatnych.

Propozycje zawodów z Prezydentem Dudą, jako pojedynku narciarskiego kobieta-mężczyzna, które padają w wiadomościach prywatnych (dziękuję przy okazji za pochwały moich umiejętności), uważam za niedorzeczne. Nie muszę chyba mówić dlaczego.

Dziennikarka przypomniała działania prezydenta, z którymi się nie zgadza. Wspomniała strajki kobiet. Odniosła się także do śmierci syna posłanki Magdaleny Filiks.

Nie chodzi tylko o to, żeby nie ocieplać wizerunku Głównego Funkcjonariusza PiS, który wielokrotnie łamał konstytucję, podpisywał ustawy dające miliardy TVP-Szczujni, dawał ordery Duklanowskim. Przede wszystkim dlatego, że KAŻDY funkcjonariusz PiS jest współodpowiedzialny za to, co się w Polsce obecnie dzieje. My, kobiety, nigdy nie zapomnimy Piekła Kobiet, które stworzyli, nie zapomnimy pogardy dla protestujących kobiet na ulicach i łamania im rąk. Nie zapomnimy słów o dawaniu w szyję. Jako matki, nie zapomnimy Mikołaja.

W dalszej części wpisu Rusin podkreśla, jak ważne jest głosowanie w nadchodzących wyborach.

PiS-owscy funkcjonariusze nie powinni "przegrywać z kobietami w slalomie gigancie" czy w dyskusjach na Twitterze. PiS powinien przegrać z kobietami przy urnach wyborczych. I to już teraz mówię, przed Dniem Kobiet. Nawiązując więc do otrzymywanych propozycji: "pokonanie Dudy na stoku narciarskim" nam "nie wystarczy".
 

Zgadzacie się z jej słowami?

Więcej o: