Maria Sadowska odpowiada na pytania dotyczące miesiączki. "Nie wszystkie kobiety stać na podpaski" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Maria Sadowska odpowiedziała na nasze pytania dotyczące menstruacji. W rozmowie zaznaczyła, że ceny podpasek są bardzo wysokie, przez co niektórych może nie być na nie stać.

Maria Sadowska podzieliła się z nami swoją wiedzą dotyczącą okresu. Pytania zostały zadane w ramach kampanii "Okres w moim życiu", czyli akcji społecznej Gazety.pl oraz inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowanej przez Okresową Koalicję i Kulczyk Foundation. Apelując o darmowe podpaski w szkołach, rozmawiamy z kobietami o akceptacji własnego ciała, dostępie do środków higienicznych i o tym, jak okres wpływa na ich życie zawodowe.

Zobacz wideo Sadowska komentuje otrzymanie statuetki. Odniosła się do Dody i... Soni Bohosiewicz

Maria Sadowska pochwaliła się swoją wiedzą o okresie

Nasz reporter Maciej Lechociński zadał Sadowskiej kilka pytań, na które wokalistka odpowiedziała bez chwili zawahania. Poza wypowiadaniem się o pierwszej miesiączce czy PMS gwiazda zabrała głos w sprawie cen podpasek. Sadowska oszacowała, że aktualnie można kupić je za 12 zł. Dodała:

Uważam, że to jest bardzo drogo. Warto o tym powiedzieć, bo w tym kraju nie wszystkie kobiety stać na podpaski i w ogóle istnieje coś takiego ubóstwo menstruacyjne, o czym ja nawet nie wiedziałam. (...) Jest to tak wstydliwy temat. Kobietom brakuje miesięcznie na podpaski.
 

Artystka jest za wprowadzeniem automatów, z których bezpłatnie można byłoby wziąć niezbędne artykuły higieniczne. Ponadto wspomniała o mężczyznach:

Chciałabym, żeby to przestało być tematem tabu, żeby też mężczyźni nie bali się o tym powiedzieć i żeby zaakceptowali to i nie żartowali z tego, tylko po prostu szanowali (...) i starali się nas zrozumieć.

Co sądzicie o słowach Marii Sadowskiej?

Wejdź na >>> www.okreswmoimzyciu.pl

Zobacz też: Maria Sadowska ma odnieść się do oskarżeń wobec ojca. Do tej pory milczała

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.