16-latka zmarła przez otyłość. Była w tragicznym stanie. Rodzice idą do więzienia

Kaylea Titford miała wrodzoną wadę kręgosłupa. Mimo to była aktywną nastolatką. Do czasu. Wszystko zmieniło się podczas pandemii, kiedy dziewczyna utkwiła w domu i zmarła po kilku miesiącach. Rodzice usłyszeli wyrok.

16-letnia Kaylea Titford, mieszkająca w Wielkiej Brytanii, od dziecka miała problemy z kręgosłupem. Mimo wrodzonej wady starała się być niezależną i aktywną dziewczyną. Plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, która na siłę zamknęła ją w domu. Niestety, rodzice nie sprostali w opiece nad nią. Finał tej historii jest dramatyczny.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

16-latka zmarła przez otyłości. Rodzice usłyszeli wyrok 

Kaylea Titford zmarła w swoim pokoju w październiku 2020 roku. Pomieszczenie, w którym przebywała, cały czas było brudne i zagracone. Dziewczyna przez ekstremalną otyłość ostatnie pół roku życia nie wychodziła z łóżka. Nie mogła się umyć ani skorzystać z toalety. Przez wiele miesięcy nie miała kontaktu z lekarzem i nie otrzymywała specjalistycznej opieki medycznej. Jej rodzice stanęli przed sądem i 1 marca usłyszeli prawomocny wyrok.

W trakcie rozprawy sędzia wyraźnie zauważył, że wcześniej mimo niepełnosprawności oraz otyłości, nastolatka była aktywna fizycznie. Cyklicznie grała w koszykówkę na wózkach inwalidzkich. W związku z tym sąd wykazał, że chorobliwa otyłość dziewczyny była efektem zaniedbania ze strony rodziców, którzy nie zapewniali jej zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a niemalże same fast foody.

Jak udało się ustalić, rodzice 16-latki żywili ją wyłącznie zamawianym na dostawę jedzeniem z barów szybkiej obsługi. W ciągu ostatnich trzech miesięcy życia Kaylei Titford jej rodzice mieli złożyć zamówienia w restauracjach typu fast food na kwotę ponad tysiąca funtów. Obydwoje zostali uznani przed sądem za winnych nieumyślnego spowodowania śmierci wskutek rażącego zaniedbania dziecka. Ojciec nastolatki został skazany na siedem i pół roku pozbawienia wolności. Matka usłyszała wyrok sześciu lat więzienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.