Karol nie komentował książki Harry'ego, ale działał po kryjomu. Na jaw wyszło, jaki wymyślił odwet na synu i Meghan. Zaboli

Król Karol III zadecydował, jaką cenę zapłacą książę Harry i Meghan Markle. Koszt, jaki będą musieli ponieść za wydanie przez brata Williama biografii "Spare", jest ogromny.

Książę Harry i Meghan Markle podpadli rodzinie królewskiej, kiedy 8 stycznia 2020 roku zrezygnowali z pełnienia funkcji w brytyjskiej monarchii. Media prześcigały się w szukaniu przyczyn takiego przebiegu sytuacji. Wymyślono także określenie tego "zjawiska", które chętnie podłapała prasa. Brzmiało ono: "Megxit". Teraz tabloid "The Sun" pisze o "Frogxicie". Wymyślony przez gazetę termin ma nawiązywać do kary, jaką wymierzył król Karol III Harry'emu i Meghan Markle za "Spare".

Polecamy: Meghan Markle nienawidziła być w cieniu księżnej Kate. Nowa książka rzuca światło na sprawę

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Tracy Kiss, Mark Redfearn"Magia nagości". Uczestniczka trafiła do szpitala po randce z mężczyzną

Książę Harry i Meghan Markle są skazani na wygnanie? Król Karol III ma być bezwzględny

Jeśli książę Harry i Meghan Markle myśleli, że książka "Spare" nie narobi bałaganu w życiu rodziny królewskiej, to się zdecydowanie pomylili. Według "The Sun" król Karol III nakazał eksmitować tę dwójkę z ich posiadłości w Anglii - Frogmore Cottage, którą zamieszkiwali, gdy jeszcze byli w Wielkiej Brytanii. Miał to być odwet monarchy za to, co zrobili książę Harry i Meghan Markle decydując się na opublikowanie "Spare" i tym samym ośmieszenie rodziny królewskiej. W autobiografii Harry opisał niektóre wewnętrzne konflikty rodzinne, jak również zaatakował żonę Karola, królową małżonkę Camillę.

Jak donoszą zagraniczne media, małżonkowie byli zaskoczeni decyzją:

To wszystko wydaje się bardzo ostateczne i przypomina okrutną karę. To tak, jakby [rodzina] chciała na dobre usunąć ich z obrazu. Harry i Meghan mają czas na opuszczenie mieszkania do wczesnego lata. Początkowo dostawali tylko tygodnie, teraz mają co najmniej do czasu koronacji - powiedział informator cytowany przez "Daily Mail".

Meghan Markle i książę Harry na co dzień mieszkają w USA, w Kalifornii. Frogmore Cottage było ich jedyną nieruchomością w Wielkiej Brytanii, którą otrzymali od rodziny królewskiej.

 

To właśnie dlatego prasa pisze o "Frogxicie", czyli opuszczeniu Frogmore Cottage, do czego słynna para została zmuszona. Posiadłość jednak nie pozostanie bez właścicieli, ponieważ klucze do pięknego miejsca ponoć otrzyma... książę Andrzej, który ma na swoim koncie sporo przewinień. Młodszy brat Karola III nie reprezentuje brytyjskiej rodziny królewskiej od ponad trzech lat. Odebranie tytułu to skutek skandalu z Virginią Roberts Giuffre, która oskarżyła go o napaść seksualną. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ

Więcej o: