Beata Tyszkiewicz dostaje głodową emeryturę. Tyle pobiera na rękę. Kwota zatrważająca

Beata Tyszkiewicz to gwiazda kina, która karierę filmową rozpoczęła już w latach pięćdziesiątych. Zagrała w dziesiątkach znanych produkcji i była jurorką w "Tańcu z Gwiazdami". Jaka emerytura przypada ikonie polskiego ekranu?

Gwiazdy starszego pokolenia często mają zaskakująco niskie emerytury. Artyści przyznają się do kwot, które zaczynają się od nawet kilku złotych miesięcznie. Jak wygląda ta sprawa w przypadku Beaty Tyszkiewicz? Wysokość kwoty może zaskakiwać.

Zobacz wideo Leon Myszkowski, syn Justyny Steczkowskiej, opowiedział o zawodzie DJ-a i o sytuacji, w której pomogło mu nazwisko mamy [Wywiad Plotka]

Tyle wynosi świadczenie emerytalne Beaty Tyszkiewicz

Polscy artyści niechętnie kończą karierę i przechodzą na emeryturę - bywa ona bowiem wyjątkowo niska. Kwota, na jaką mogą liczyć piosenkarze czy aktorzy po osiągnięciu wieku emerytalnego, jest często zatrważająca. Wynika głównie ze względu na nieopłacanie składek i nieregularne dochody w czasie kariery artystycznej. Beata Tyszkiewicz od kilku lat nie pojawia się w świecie polskiego show-biznesu. Przerwała karierę w wieku 81 lat ze względu na stan zdrowia.

Jak podał "Super Express" w 2021 roku, Tyszkiewicz miała pobierać miesięcznie 1300 zł. Prawdopodobnie w tym roku, jeśli weźmie się pod uwagę waloryzację, ta kwota wzrośnie do około 1500 zł. Aktorka podkreślała jakiś czas temu, że kiedyś "nie mówiono" o składkach i ubezpieczeniach.

Beata Tyszkiewicz niechętnie udziela wywiadów

Po wycofaniu się z kariery aktorskiej i jurorskiej Beata Tyszkiewicz bardzo rzadko udziela wywiadów. Warto dodać, że ikona polskiego kina twierdzi, że gwiazdy powinny być niejako wzorem - dobrze wyglądać i nie okazywać słabości. W ostatnich latach mogliśmy ją widzieć w jury "Tańca z Gwiazdami". Z kolei ostatnim film z jej udziałem pojawił się w kinach w 2018 roku.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.