Została Miss Universe 2023. Kim jest R'Bonney Gabriel?

R'Bonney Gabriel w nocy z 14 na 15 stycznia zdobyła tytuł Miss Universe 2023. Co o niej wiemy? Konkursami typu miss zajęła się stosunkowo niedawno.

R'Bonney Gabriel na co dzień interesuje się modą. Jest projektantką, krawcową oraz modelką. 28-letnia kobieta w 71. konkursie Miss Universe zaskoczyła wszystkich i zajęła pierwsze miejsce. Wydarzenie odbyło się w Nowym Orleanie. R'Bonney Gabriel pokonała blisko 90 kandydatek, w tym Polkę Aleksandrę Klepaczkę.

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Kim jest R'Bonney Gabriel zwyciężczyni Miss Universe?

R'Bonney Gabriel zdobyła najbardziej prestiżowy tytuł piękności. Została ukoronowana jako najstarsza posiadaczka tytułu Miss Universe

R'Bonney Gabriel urodziła się w 1994 roku Houston w Teksasie, jest córką Filipińczyka i Amerykanki. Ma trzech starszych braci. Jej ojciec pochodzi z Manili, przed laty wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, mając w kieszeni jedynie 20 dolarów. Gabriel od małego miała kontakt ze sportem, w szkole średniej była siatkarką. Później poszła w nieco innym kierunku. Ukończyła studia na Uniwersytecie Północnego Teksasu. Uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie projektowania mody ze specjalizacją z włókien. Obecnie pełni funkcję dyrektorki własnej linii odzieżowej. Zawodowo pracuje jako projektantka, tworząc eko odzież. Zajmuje się również modelingiem. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie uchyla rąbka tajemnicy zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego. 

 

Przygoda R'Bonney Gabriel z widowiskowością rozpoczęła się zaledwie kilka lat temu w 2020 roku. Wtedy dołączyła do Miss Kemah USA 2020, gdzie od razu znalazła się w pierwszej piątce finalistek. Rok później wzięła udział w Miss Texas USA 2021 i zajęła drugie miejsce. W nocy z 14 na 15 stycznia R'Bonney Gabriel zdobyła tytuł Miss Universe 2023. Jest pierwszą Amerykanką filipińskiego pochodzenia, która wygrała tak prestiżowy konkurs piękności. Jest to także rekordowe, bo aż dziewiąte z rzędu zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w historii Miss Universe. R'Bonney Gabriel z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a jej dalszej karierze będziemy się bacznie przyglądać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.