Poznaliśmy Miss Polski 2022. "Nadal to do mnie nie dochodzi!"

17 lipca odbył się finał konkursu Miss Polski 2022. Tytuł najpiękniejszej Polki zdobyła Aleksandra Klepaczka. Kim jest nowa właścicielka korony?

Miss Polski to konkurs piękności organizowany od ponad 30 lat. Tegoroczne wydarzenie, po raz kolejny, transmitowane było na antenie Telewizji Polsat. W jury zasiedli między innymi: Paulina Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka, Viola Piekut i Sławek Uniatowski. Wśród kandydatek nie zabrakło prawdziwych piękności, jednak tytuł najpiękniejszej mógł powędrować tylko do jednej z nich. Koronę zdobyła Aleksandra Klepaczka.

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka oburzona "modą na brzydotę"? Mówi wprost o Kaczorowskiej

Wybrano najpiękniejszą Polkę. Koronę Miss Polski 2022 zdobyła Aleksandra Klepaczka

W tegorocznym finale konkursu Miss Polski uczestniczyły 24 kandydatki. W top 5 znalazły się: Natalia Konofalska, Aleksandra Gronowska, Patrycja Krzywoń, Sylwia Stasińska oraz Aleksandra Klepaczka. Jury zdecydowało, że na tytuł najpiękniejszej Polki zasłużyła ta ostatnia. Zwyciężczyni nie mogła ukryć wzruszenia.

Nadal to do mnie nie dochodzi! [...] Postaram się wykorzystać ten tytuł jak najlepiej - powiedziała zaraz po ogłoszeniu werdyktu.

Tegoroczna Miss Polski ma 22 lata i pochodzi z Bukowca w województwie łódzkim. Studiuje inżynierię zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Piękność jest w trakcie przygotowań do obrony pracy inżynierskiej. Zawodowo zajmuje się rekrutacją w firmie IT. Ukończyła też szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Prywatnie interesuje się również sportem oraz tańcem.

 

Tytuł najpiękniejszej Polki to niejedyna nagroda w konkursie. Aleksandra Klepaczka otrzymała także 50 tysięcy złotych, skuter Vespa, komplet złotej biżuterii oraz roczną opiekę kliniki medycyny estetycznej.

 

Jak Wam się podoba Miss Polski 2022?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.