Miss Universe wybrana. Jej ojciec przyjechał do USA z 20 dolarami w kieszeni

R'Bonney Gabriel zdobyła tytuł Miss Universe 2023. Miss USA to pierwsza Amerykanka filipińskiego pochodzenia, która wygrała ten konkurs. To także rekordowe, dziewiąte zwycięstwo Stanów Zjednoczonych w historii Miss Universe. Miss Polski nie zakwalifikowała się do finałowej 16-tki.

Za nami 71. finał konkursu Miss Universe. Najpiękniejszą została okrzyknięta Miss USA, R'Bonney Gabriel. Amerykanka wygrała u siebie, ponieważ ceremonia odbyła się w Nowym Orleanie. Miss Polski, Aleksandra Klepaczka, nie awansowała do finałowej 16-tki. 

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Miss Universe wybrana. To pierwsza Amerykanka pochodzenia filipińskiego, która zwyciężyła

28-letnia R'Bonney Gabriel to pierwsza Amerykanka pochodzenia filipińskiego, która zdobyła tytuł Miss Universe. Jej ojciec przed laty przybył do USA z Filipin, mając w kieszeni zaledwie 20 dolarów. Nowa królowa piękności uwielbia podróżować z plecakiem i kręcić hula-hoop. 

 

Stany Zjednoczone mają obecnie rekordową liczbę dziewięciu zwycięstw w konkursie Miss Universe. Druga na podium jest Wenezuela z siedmioma zwycięstwami, a trzecie Portoryko - pięć wygranych. 

 

W tegorocznej edycji do finałowej 16-tki awansowały reprezentantki z: Kolumbii, Wenezueli, Hiszpanii, Indii, Curacao, Trynidad i Tobago, Peru, Kanady, USA, Portugalii, RPA, Laosu, Republiki Dominikany, Australii, Haiti i Puerto Rico. II wicemiss została ogłoszona Miss Republiki Dominikany Andreina Martinez, a I wicemiss Amanda Dudamel, która reprezentowała Wenezuelę.

 

W tegorocznej edycji konkursu oburzenie wywołała decyzja organizatorów, żeby dopuścić do niego Rosję. W sieci pojawiło się wiele protestów internautów, którzy nie rozumieli, dlaczego wojenny agresor bierze udział w międzynarodowym konkursie piękności. Miss Rosji wystąpiła w krwistoczerwonej kreacji, która miała symbolizować siłę i potęgę Imperium Rosyjskiego. Z kolei Miss Ukrainy postawiła na strój antywojennego anioła. 

Miss Universe R'Bonney GabrielMiss Universe R'Bonney Gabriel Fot. Instagram.com/rbonneynola

Więcej zdjęć nowej Miss Universe znajdziesz w galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.