Miss Universe 2023. Rosjanka w stroju inspirowanym Imperium Rosyjskim. Internauci: Miss Ludobójstwa

Przed nami 71. finał wyborów Miss Universe. Kontrowersje budzi udział Rosji. Anna Linnikowa zaprezentowała się w krwistoczerwonej sukni, symbolizującej potęgę Imperium Rosyjskiego. Internauci są oburzeni.

Wielkimi krokami zbliża się finał wyborów Miss Universe. Finał 71. edycji konkursu, z udziałem kandydatek z ponad 80 krajów, odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (o 2:00 czasu polskiego). Pomimo wielu sprzeciwów, udział w nim weźmie także reprezentantka Rosji, Anna Linnikowa. Emocje budzi też jej strój, który ma symbolizować siłę Imperium Rosyjskiego. 

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Miss Rosji w krwistoczerwonej sukni na wyborach Miss Universe

Podczas prezentacji strojów narodowych Miss Rosji pokazała się w sukience mini wysadzanej perłami i kamieniami półszlachetnymi, która była skompletowana z czerwoną, aksamitną peleryną, a także koroną - symbolem Imperium. Kreacja została uszyta przy udziale Państwowego Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu.

W komentarzach pojawiły się głosy, że krwistoczerwona kreacja to wyjątkowa bezczelność w momencie, gdy za sprawą decyzji Kremla krew ukraińskich i rosyjskich żołnierzy jest obecnie przelewana na polu bitwy. W dodatku strój podkreśla też obsesję Władimira Putina w kwestii rosyjskiej potęgi i jej imperialnej przeszłości. Internauci już nadali Miss Rosji tytuł Miss Ludobójstwa.

Inni z kolei nie zostawili suchej nitki na organizatorach konkursu Miss Universe, zastanawiając się, jak to możliwe, że dopuszcza się wojennego agresora do startu w międzynarodowym konkursie piękności. 

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego Miss Rosji może w ogóle startować w Miss Universe? To państwo terrorystyczne, które od 2014 roku najeżdża swojego pokojowego sąsiada i popełnia niewyobrażalne zbrodnie przeciwko ludzkości. Czy dobrze się czujecie? - dopytywała jedna z internautek na Twitterze.

W konkursie bierze też udział Ukraina, która z kolei podczas prezentacji strojów wystąpiła w kostiumie nawiązującym do biblijnej postaci Archanioła Michała. W chrześcijańskich opowieściach jest on "Wojownikiem Światła" pokonującym zło. Wiktoria Apanasenko miała na sobie białą suknię ze złotym gorsetem i strzelistymi skrzydłami w ukraińskich barwach - żółtych i niebieskich. 

 

Polskę w konkursie Miss Universe rezprezentuje Miss Polski 2022 Aleksandra Klepaczka.