Aleksandra Klepaczka reprezentuje Polskę w konkursie Miss Universe. Tak wystąpiła na scenie. Bez "orła" pod pachą

Finał konkursu Miss Universe zbliża się wielkimi krokami. Polskę reprezentować będzie obecna Miss Polski - Aleksandra Klepaczka. Poznajcie ją bliżej.

14 stycznia w Nowym Orleanie odbędzie się 71. finał konkursu Miss Universe. Do tej pory żadna Polka nie stanęła na podium. Trzymamy kciuki, aby tym razem naszej reprezentantce udało się zdobyć koronę. Do mediów właśnie trafiły zdjęcia z preeliminacji. Zobaczcie, jak Aleksandra Klepaczka prezentowała się na scenie. 

Zobacz wideo To ona została Miss World 2021! Kim jest Karolina Bielawska?

Kim jest Aleksandra Klepaczka? Polska kandydatka na Miss Universe zachwyca nie tylko urodą

Aleksandra Klepaczka ma 23 lata i pochodzi z Bukowca (woj. łódzkie). W 2022 roku obroniła tytuł inżyniera zarządzania na Politechnice Łódzkiej.

 

Na co dzień pracuje jako rekruterka w firmie IT. Jej największą pasją jest muzyka. W wolnym czasie gra na skrzypcach i gitarze. Oprócz tego od dziecka tańczyła także w wielu lokalnych grupach, od tańca ludowego przez hip-hop, jazz, taniec nowoczesny, na tańcu mażoretkowym kończąc. 

 

Do Stanów Zjednoczonych poleciała na początku 2023 roku. Na instagramowym profilu na bieżąco dzieli się wrażeniami ze zgrupowania. 12 stycznia odbyły się preeliminacje, Aleksandra nie ukrywała, że była bardzo tym podekscytowana. 

Dziś czeka mnie bardzo ważny dzień. Prosto po śniadaniu jedziemy na próby, a później zostajemy w miejscu, gdzie odbędą się preeliminacje, więc będziemy się szykować do naszego występu. Trzymajcie za mnie bardzo mocno kciuki. 

Aleksandra KlepaczkaAleksandra Klepaczka Instagram/@ola_klepaczka

Do mediów właśnie trafił zdjęcia z konkursu. Na scenie Aleksandra Klepaczka zaprezentowała się w sukni zaprojektowanej przez Violę Piekut. Kreacja została uszyta  ze specjalnej tkaniny sprowadzonej z Francji. Aplikacje, kamienie i wszystkie ozdoby zostały nałożone na suknię ręcznie. Przygotowanie tak skomplikowanej sukni zajęło kilka tygodni.

*Miss Polski na 71. konkursie miss Universe*Miss Polski na 71. konkursie miss Universe Fot. Gerald Herbert / AP Photo EAST NEWS pobrane 12.01.2023

Natomiast strój narodowy przygotowała Agnieszka Lechańska. Kreacja kolorystycznie nawiązuje do polskiej flagi. Ozdobiona jest ręcznie naszywanymi makami i kamieniami. W galerii u góry strony znajdziecie więcej zdjęć polskiej kandydatki na Miss Universe. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.