Wiadomo, o czym Elżbieta II rozmawiała z Meghan Markle na pierwszym spotkaniu. Zadała jej niewygodne pytanie

Elżbieta II przez lata swojego panowania przywiązywała dużą wagę do dworskiej etykiety. Czasami jednak ciekawość brała górę. Podczas pierwszego spotkania z Meghan Markle królowa zaskoczyła wybrankę księcia Harry'ego pytaniem o Donalda Trumpa.

Autobiografia księcia Harry'ego zdradza wiele tajemnic i ciekawostek z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Rzecz jasna jest w niej także miejsce na postać monarchini Elżbiety II, która była jego babcią. Królowa przez lata swojego panowania dużą wagę przykładała do zasad i dworskiej etykiety. Zdarzało jej się jednak ją łamać. Książę Sussex przywołał moment pierwszego spotkania jego babci z przyszłą żoną. Okazuje się, że Elżbieta II zadała Meghan Markle pytanie dotyczące Donalda Trumpa. Monarchini publicznie nie wypowiada się na tematy polityczne, jednak w prywatnej rozmowie nie miała z tym problemu.

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Książę Harry, Meghan MarkleEkspertka wyśmiewa intymne wyznania Harry'ego dot. penisa: To naprawdę żenujące

Królowa zaskoczyła Meghan Markle na pierwszym spotkaniu. Spytała ją o Donalda Trumpa

Meghan Markle sumiennie przygotowywała się do pierwszego spotkania z brytyjską monarchinią. Odpowiednio dygać nauczyła ją Sarah Ferguson. Żona Harry'ego ćwiczyła także wymowę słowa "M'am". Gdy trafiła na zamek w Windsorze, była dość zaskoczona zachowaniem Elżbiety II. Po wymianie uprzejmości i powitaniu królowa zadała amerykańskiej aktorce pytanie o republikańskiego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa. 

Babcia zapytała nawet Meg, co myśli o Donaldzie Trumpie. Było to tuż przed wyborami w listopadzie 2016 roku, więc wydawało się, że wszyscy na świecie myślą i rozmawiają o kandydacie Republikanów - czytamy w książce księcia Harry'ego "Spare".

Elżbieta IIElżbieta II Fot. REX/David Hartley/Rupert Hartley

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej z zasady nie wyjawiają swoich poglądów politycznych. Meghan Markle wcześniej wielokrotnie wypowiadała się na takie tematy w amerykańskich mediach. W jednym z wywiadów stwierdziła nawet, że jeśli Donald Trump obejmie urząd prezydenta, będzie zmuszona wyprowadzić się z USA. Podkreślała kontrowersyjność jego poglądów, zwłaszcza seksistowskie podejście do kobiet. Zdecydowanie opowiadała się też za jego polityczną rywalką, Hilary Clinton.

Meghan MarkleMeghan Markle Fot. REX/EN

Przyszła księżna Sussex wiedziała jednak, że takie wypowiedzi na pierwszym spotkaniu z królową mogą być problematyczne, dlatego wolała szybko zmienić temat. 

Książe Harry, księżna Kate, książę WilliamKsiążę Harry oczekuje od rodziny przeprosin. "Wiecie, co zrobiliście"

Więcej o: