Pierwsza żona Emiliana Kamińskiego także była sporo młodsza. Aktor doczekał się z nią córki

Emilian Kamiński aż do śmierci był mężem Justyny Sieńczyłło, która razem z nim współtworzyła Teatr Kamienica. Jednak niewiele osób pamięta do dziś, że aktor jeszcze w młodości był związany z dziennikarką Izabellą Jarską.

W tegoroczne święta media obiegła niezwykle smutna wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Uwielbiany polski aktor odszedł po długie chorobie, pozostawiając ukochaną żonę i troje dzieci. Synów Kajetana i Cypriana doczekał się z małżeństwa z Justyną Sieńczyłło. Natomiast córka Kamińskiego, Natalia, jest owocem związku aktora z Izabellą Jarską. Dziennikarkę, podobnie jak pierwszą żonę, aktor poznał, gdy była jeszcze nastolatką.

Zobacz wideo Historia miłości Lewandowskich

Najbrzydsze suknie ślubne gwiazdSpadochron? Nie, to suknia ślubna Liszowskiej. Są jeszcze brzydsze

Kim jest Izabella Jarska, pierwsza żona Emiliana Kamińskiego?

O relacji Emiliana Kamińskiego i Izabelli Jarskiej z medialnych doniesień wiadomo niewiele. Na temat związku pary można natomiast dowiedzieć się nieco z wydanej w 1993 roku książki Krystyny Gucewicz "Kto jest z kim, czyli jak się kochają". Z jej opowieści wynika, że Jarska pierwszy raz dostrzegła Kamińskiego, będąc jeszcze licealistką, gdy wybrała się do Teatru Narodowego w Warszawie na sztukę "Szkoła żon". 27-letni wówczas aktor wcielał się w niej w postać Horacego.

Drogi Izabelli Jarskiej i Emiliana Kamińskiego przecięły się ponownie kilka lat później. Krewny dziennikarki pracował w Teatrze Ateneum, z którym związany był także jej przyszły mąż. Aktor natychmiast zwrócił na nią uwagę, a uczucie pojawiło się między nimi błyskawicznie. Jarska i Kamiński zostali parą. Dziennikarce miał niezwykle zaimponować talent młodego aktora.

Teściowe gwiazdZnani teściowie gwiazd. Andrzej Grabowski o zięciu Pawle Domagale mówił bardzo ciepło

Niedługo później para stanęła na ślubnym kobiercu, a Izabella Jarska wprowadziła się do domu Kamińskiego w Józefowie, który własnoręcznie wyremontował. Gucewicz wspomina, że w małżeństwie obowiązywał tradycyjny podział ról. Żona aktora zajmowała się domem i opieką nad ich córką i musiała dostosowywać się do trybu życia zapracowanego Kamińskiego. Praca zajmowała mu coraz więcej czasu i nie miał go aż tyle dla bliskich, a Izabella Jarska także chciała rozwijać się zawodowo.

W małżeństwie przestało się układać, a dodatkowo Kamiński podczas prób do spektaklu poznał Justynę Sieńczyłło. Aktor rozstał się z Izabellą Jarską, która wraz z córką wyprowadziła się z ich domu w Józefowie. Z medialnych doniesień wynika jednak, że pozostawali w dobrych relacjach.

Izabella Jarska jest dziennikarką specjalizującą się w tematach kulturalnych. Przeprowadzała wywiady z aktorami i twórcami filmowymi, jest też współautorką książki "Polska na filmowo". Jak donosi Pomponik, chętnie przychodziła na premiery spektakli w Teatrze Kamienica.

Więcej o: