Pierwsza żona Emiliana Kamińskiego także była sporo młodsza. Aktor doczekał się z nią córki

Emilian Kamiński aż do śmierci był mężem Justyny Sieńczyłło, która razem z nim współtworzyła Teatr Kamienica. Jednak niewiele osób pamięta do dziś, że aktor jeszcze w młodości był związany z dziennikarką Izabellą Jarską.

W tegoroczne święta media obiegła niezwykle smutna wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Uwielbiany polski aktor odszedł po długie chorobie, pozostawiając ukochaną żonę i troje dzieci. Synów Kajetana i Cypriana doczekał się z małżeństwa z Justyną Sieńczyłło. Natomiast córka Kamińskiego, Natalia, jest owocem związku aktora z Izabellą Jarską. Dziennikarkę, podobnie jak pierwszą żonę, aktor poznał, gdy była jeszcze nastolatką.

Zobacz wideo Historia miłości Lewandowskich

Kim jest Izabella Jarska, pierwsza żona Emiliana Kamińskiego?

O relacji Emiliana Kamińskiego i Izabelli Jarskiej z medialnych doniesień wiadomo niewiele. Na temat związku pary można natomiast dowiedzieć się nieco z wydanej w 1993 roku książki Krystyny Gucewicz "Kto jest z kim, czyli jak się kochają". Z jej opowieści wynika, że Jarska pierwszy raz dostrzegła Kamińskiego, będąc jeszcze licealistką, gdy wybrała się do Teatru Narodowego w Warszawie na sztukę "Szkoła żon". 27-letni wówczas aktor wcielał się w niej w postać Horacego.

Drogi Izabelli Jarskiej i Emiliana Kamińskiego przecięły się ponownie kilka lat później. Krewny dziennikarki pracował w Teatrze Ateneum, z którym związany był także jej przyszły mąż. Aktor natychmiast zwrócił na nią uwagę, a uczucie pojawiło się między nimi błyskawicznie. Jarska i Kamiński zostali parą. Dziennikarce miał niezwykle zaimponować talent młodego aktora.

Niedługo później para stanęła na ślubnym kobiercu, a Izabella Jarska wprowadziła się do domu Kamińskiego w Józefowie, który własnoręcznie wyremontował. Gucewicz wspomina, że w małżeństwie obowiązywał tradycyjny podział ról. Żona aktora zajmowała się domem i opieką nad ich córką i musiała dostosowywać się do trybu życia zapracowanego Kamińskiego. Praca zajmowała mu coraz więcej czasu i nie miał go aż tyle dla bliskich, a Izabella Jarska także chciała rozwijać się zawodowo.

W małżeństwie przestało się układać, a dodatkowo Kamiński podczas prób do spektaklu poznał Justynę Sieńczyłło. Aktor rozstał się z Izabellą Jarską, która wraz z córką wyprowadziła się z ich domu w Józefowie. Z medialnych doniesień wynika jednak, że pozostawali w dobrych relacjach.

Izabella Jarska jest dziennikarką specjalizującą się w tematach kulturalnych. Przeprowadzała wywiady z aktorami i twórcami filmowymi, jest też współautorką książki "Polska na filmowo". Jak donosi Pomponik, chętnie przychodziła na premiery spektakli w Teatrze Kamienica.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.