Meghan Markle i książę Harry pokazali kartkę świąteczną. Nie wszyscy się załapali. Koniec wieloletniej tradycji?

Książę Harry i Meghan Markle jak co roku opublikowali kartkę świąteczną z życzeniami. Ta, którą przygotowali na 2022 rok, mocno różni się jednak od poprzednich.

Sussexowie ponownie są na ustach wszystkich. Tym razem za sprawą dokumentu, którego odcinki trafiły na platformę Netflix 8 i 15 grudnia. Choć mogło się wydawać, że głośny wywiad udzielony Oprah Winfrey wyczerpał temat odejścia księcia Harry'ego i Meghan Markle z brytyjskiej rodziny królewskiej, małżonkowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. W serialu Netfliksa zarzucili m.in. przedstawicielom Pałacu rozkręcenie medialnej wojny między księżną Kate a Meghan Markle i ujawnili, że książę Harry dostał od brata szokującą wiadomość. Wydaje się, że Sussexowie robią naprawdę wszystko, aby odciąć się od słynnej familii. Widać to nawet po ich tegorocznej kartce świątecznej, która kończy z wieloletnią tradycją.

Zobacz wideo Co Harry i Meghan ujawnili u Oprah?

Teściowe gwiazdZnani teściowie gwiazd. Andrzej Grabowski o zięciu Pawle Domagale mówił bardzo ciepło

Na kartce świątecznej Harry'ego i Meghan zabrakło dzieci

Tegoroczne życzenia książę Harry i Meghan Markle opublikowali na stronie założonej przez nich fundacji Archewell. Na kartce znalazło się czarno-białe zdjęcie pary wykonane podczas gali rozdania nagród Robert F. Kennedy Ripple of Hope Award w Nowym Jorku.

Życzymy wam szczęśliwych świąt. Od naszej rodziny dla waszych rodzin, a także w imieniu naszych zespołów w fundacji Archewell, Archewell Audio i Archewell Productions życzymy wam zdrowia, spokoju i bardzo szczęśliwego nowego roku - brzmi jej treść.

kartka świąteczna Meghan Markle i księcia Harry'egokartka świąteczna Meghan Markle i księcia Harry'ego Archewell Foundation

Co bardzo nietypowe, fotografia opublikowana razem z życzeniami nie została wykonana specjalnie na potrzeby kartki. Uwagę zwracają też nieobecne na zdjęciu osoby - od lat tradycją obu książąt było, że na świątecznych kartkach występują całe rodziny. W tym roku na zdjęciu zabrakło dzieci pary - trzyletniego Archiego i półtorarocznej Lilibeth.

Od 2019 roku, gdy syn księcia Harry'ego i Meghan Markle przyszedł na świat, świąteczne życzenia składali jako cała rodzina. Tak było aż do ubiegłego roku, gdy Sussexowie z okazji Bożego Narodzenia pierwszy raz pokazali publicznie młodszą pociechę.

Związki Agnieszki WłodarczykWszyscy pamiętają związek Włodarczyk i Krawczyka, ale to z nim była przez dekadę

Rodzinne zdjęcia świąteczne od lat zamieszczają m.in. książę William i księżna Kate, którzy w tym roku postawili na nieco mniej "sztywną" fotografię w ogrodzie, na której pozują ubrani w wygodne, nieoficjalne stroje.

 

Niewykluczone, że Sussexowie, którzy nie pełnią już w rodzinie królewskiej oficjalnych funkcji, postanowili po prostu chronić prywatność dzieci i nie chcą, aby ich wizerunek pojawiał się w mediach. Oficjalne fotografie Archiego i Lilibeth są prawdziwą rzadkością, a książę Harry i Meghan Markle nie pojawiają się w towarzystwie pociech na publicznych wydarzeniach.

Więcej o: