Syn Krzysztofa Skiby. Kim jest 25-letni Tytus? Pisze magisterkę. Temat? Nietypowy

Jaki ojciec taki syn. Kariera Tytusa Skiby powoli się rozwija. Młody muzyk gra w zespole i studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. To właśnie ojciec, Krzysztof Skiba, dał mu do przesłuchania pierwsze punkowe kawałki.

Tytus Skiba dokonał ostatnio odważnego wyznania. W jednym z wywiadów dla magazynu "Replika", przyznał, że jest osobą biseksualną. Wyznanie nie mogło obejść się bez medialnego szumu. Zaraz po tym, na temat coming outu wypowiedział się Krzysztof Skiba. Okazuje się, że Tytus jak najbardziej może liczyć na ojcowskie wsparcie. Teraz sprawdzamy, czym na co dzień zajmuje się syn słynnego muzyka. Okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Tytus Skiba to młody i ambitny muzyk. Od kilku lat współtworzy zespół punkowy.

Zobacz wideo Doda o nowej płycie. "Nie chcę zarabiać na swoich traumach"
 

Tytus Skiba podąża śladami ojca i rozwija własną karierę muzyczną 

Zespół młodego muzyka miał swoje początki już w 2014 roku. Jednak koncerty zaczął grać dopiero dwa lata później, po dołączeniu nowego basisty. W 2017 roku Danziger stworzyło epkę, czyli nagranie muzyczne, które zawiera więcej utworów niż jeden singiel. Później przyszedł czas na wydanie pierwszej płyty. Zatytułowana "Hate Us!" zawiera dwanaście punkowych kawałków. W jednym z wywiadów dla trójmiejskiego portalu Tytus Skiba wyjawił, o czym opowiadają utwory.

Są więc kawałki niepochlebnie mówiące o politykach i klerze, jest rozczarowanie życiem i światem, i tego typu, niekoniecznie wesołe tematy. Ale jest też kilka piosenek bardziej prześmiewczych, mocno ironicznych. Nie wszystko na tej płycie jest na serio.
 

Wszystko wskazuje na to, że zamiłowanie do tego typu muzyki Tytus Skiba odziedziczył po sławnym ojcu. To razem z nim słuchał światowych punkowych hitów.

Tata podrzucał mi pierwsze płyty w tej stylistyce: Sex Pistols, Ramones, Nirvana, The Clash, Danzig, Green Day. Pamiętam, jak słuchaliśmy tych kapel w samochodzie, kiedy byłem dzieckiem. Big Cyca po raz pierwszy usłyszałem, gdy miałem kilka lat i była to jedna z pierwszych płyt - wyznał Tytus Skiba w rozmowie z Patrykiem Gochniewskim.

Muzyk wyjawił także, że w jego twórczości wielkim wsparciem jest dla niego Krzysztof Skiba. Twierdzi, że ojciec stara mu się nie dawać rad, ale tworzona przez niego muzyka bardzo przypada mu do gustu. 

 

Mimo wielkiego zamiłowania i zaangażowania w muzykę, Tytus Skiba mówi wprost, że utrzymanie się z grania punk rocka w Polsce jest niemożliwe. Syn Krzysztofa Skiby już niedługo skończy kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie skupia się nad magisterką. Młody muzyk pisze pracę na temat trójmiejskiego punk rocka. Z kolei zespół Danziger stale pracuje nad nowymi kawałkami. W rozmowie z trójmiejskim portalem Tytus Skiba zdradził, że Danziger wchodzi na coraz wyższy poziom, a wszyscy członkowie na bieżąco działają z całych sił, by uzyskać jak najlepsze efekty.

Myślice, że Tytus Skiba ma szansę na powtórzenie sukcesu ojca?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.