Nick Carter z Backstreet Boys pozwany. Miał zgwałcić autystyczną 17-latkę. Szokujące szczegóły

Nick Carter, wokalista Backstreet Boys, został oskarżony o zgwałcenie 17-latki. Do zdarzenia miało dość ponad 20 lat temu podczas trasy koncertowej.

Nick Carter razem z zespołem Backstreet Boys w 2001 roku wyjechali w trasę koncertową Black & Blue. Shannon "Shay" Ruth, która była obecna na jednym z występów, oskarżyła wokalistę o przestępstwo seksualne. Muzyk miał ją wybrać z tłumu fanów czekających na autografy w Tacoma Dome w Waszyngtonie i zaprosić do autobusu, którym podróżował wraz z grupą.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Nick Carter oskarżony o gwałt na autystycznej 17-latce

Shannon Ruth, która jest w spektrum autyzmu i cierpi na porażenie mózgowe, twierdzi, że Nick Carter, który wówczas miał 21 lat, podał jej różowy napój. Dziewczyna wyczuwała w nim alkohol. Rzekomo kazał jej uklęknąć, a następnie miał zmusić do seksu oralnego. W pozwie uzyskanym przez "Rolling Stone" możemy przeczytać, że zaprowadził ją do łóżka, a ona "błagała go, aby przestał".

Ostatnie 21 lat było wypełnione bólem, dezorientacją, frustracją, wstydem i samookaleczeniami, które są bezpośrednim skutkiem gwałtu na mnie przez Nicka Cartera […] Chociaż jestem autystyczna i żyję z porażeniem mózgowym, wierzę, że nic nie wpłynęło na mnie bardziej ani nie miało trwalszego wpływu na moje życie niż to, co zrobił i powiedział mi Nick Carter - wyznała 39-letnia kobieta.

Shannon Ruth bała się wcześniej zgłosić sprawę na policję. Zdecydowała się na to, aby zapobiec kolejnym atakom ze strony muzyka. Adwokat Ruth, Mark J. Boskovich ujawnił, że są jeszcze trzy kobiety wymienione we wspólnie złożonym pozwie. Nick Carter do tej pory nie skomentował tych oskarżeń.

W 2017 roku Nicka Cartera o gwałt oskarżyła piosenkarka Melissa Schuman.

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.