Lady Gaga może odetchnąć z ulgą. Napastnik, który strzelał do jej pracownika i ukradł jej psy, usłyszał surowy wyrok

Uzbrojony napastnik, który ranił Ryana Fischera, pracującego dla Lady Gagi, trafi do więzienia. Za to, że użył broni palnej i zranił mężczyznę, czeka go długa odsiadka.

Na początku 2021 roku amerykańskim show-biznesem wstrząsnęła afera kryminalna, która pośrednio dotyczyła Lady Gagi. Przypomnijmy, że trzech mężczyzn napadło na pracownika, który wyprowadzał na spacer buldogi francuskie należące do piosenkarki. Zdaniem policji z Los Angeles złodzieje nie zdawali sobie sprawy, że zwierzęta są własnością gwiazdy. Chodziło im o czysty zysk - prawdopodobnie chcieli wzbogacić się na pseudohodowli. Psy tej rasy uchodzą za "modne", a przy tym ich rozmnażanie nastręcza pewnych trudności, stąd ich jeszcze większa "ekskluzywność". Widocznie z tego powodu połasili się na ulubieńców piosenkarki. 

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Lady Gaga odzyskała własność, a Ryan Fischer - zdrowie

Jak podaje serwis "Page Six", jeden ze złodziei ruszających na niespodziewającego się niczego pracownika Gagi otworzył w jego stronę ogień i czterokrotnie zranił go w klatkę piersiową. Agresorzy usiłowali zabrać Koji, Gustava i Miss Asię do samochodu i odjechać, ale jeden ze zwierzaków uciekł. Z kolei ich rannego opiekuna leżącego na trawniku znaleźli przechodnie i wezwali pogotowie oraz policję. Trójka rabusiów zdążyła się ulotnić, ale nie została jednak bezkarna. Funkcjonariusze w końcu wpadli na właściwy trop.

Zdjęcia Lady Gagi znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Ryan Fischer doszedł do siebie po postrzałach, choć w wyniku odniesionych obrażeń stracił kawałek płuca i początkowo wydawało się, że jest bliski śmierci. Szczęśliwie zakończyła się też historia z psami. Jak się okazało, zadziałała wizja zarobienia dużych pieniędzy. Piosenkarka wyznaczyła nagrodę dla uczciwego znalazcy w wysokości 500 tys. dolarów. Zapowiedziała też, że nie będzie zadawać żadnych pytań. Wyszło jednak na jaw, że pewne pytania miały organy ścigania. Na ogłoszenie odpowiedziała kobieta, która utrzymywała, że znalazła buldożki na ulicy, przywiązane do słupa. Jej zeznania wydawały się mało wiarygodne i finalnie została oskarżona o paserstwo.

Najsurowszą karę poniesie jednak James Howard Jackson, który postrzelił mężczyznę wyprowadzającego psy. Napastnik został skazany na 21 lat pozbawienia wolności. O wysokości wyroku zadecydował fakt użycia przez niego broni palnej. 

Zdjęcia Lady Gagi znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.