Nie żyje Kirstie Alley. Aktorka znana z "I kto to mówi" miała 71 lat

Nie żyje Kirstie Alley. Amerykańska aktorka w latach 90. zdobyła w Polsce sporą popularność za sprawą serii filmów "I kto to mówi". Niedawno ogłoszono, że zmaga się z chorobą nowotworową.

Informację o śmierci Kirstie Alley przekazały w mediach społecznościowych jej dzieci - William "True" Stevenson i Lillie Price Stevenson. Jedną z pierwszych osób, która złożyła hołd aktorce był jej wieloletnie przyjaciel i partner na ekranie, John Travolta

Zobacz wideo John Travolta i Olivia Newton-John znów jako Danny i Sandy

Kirstie Alley nie żyje. Informację na Instagramie przekazały jej dzieci

Oświadczenie dzieci aktorki pojawiło się na jej Instagramowym koncie. Dowiadujemy się z niego, że Kirstie Alley od niedawna zmagała się z chorobą nowotworową. 

Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z całych sił, pozostawiając nam pewność niekończącej się radości życia i przygód, które ją czekają. Chociaż była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią. Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę - czytamy w oświadczeniu.
 

Kirstie Alley poślubiła Parkera Stevensona w 1983 roku. Poznali się na planie miniserialu "Północ-Południe". Wspólnie adoptowali dwójkę dzieci - Williama i Lillie, ale małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1997 roku. 

Dzieci aktorki w oświadczeniu po śmierci matki podkreśliły, że była dla nich prawdziwą inspiracją. 

Zapał i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o jej wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i zainspirowały nas do życia pełnią życia, tak jak ona - dodały dzieci Kirstie Alley w oświadczeniu na Instagramie.

Kirstie AlleyKirstie Alley Fot. Dennis Van Tine/East News

Więcej zdjęć Kirstie Alley znajdziesz w galerii na górze strony. 

Sława Kirstie Alley rozpoczęła się od popularnego sitcomu "Zdrówko!". Za rolę Rebecci w 1991 roku otrzymała Złoty Glob i prestiżową nagrodę Emmy. Później zagrała jeszcze w takich filmach, jak: "I kto to mówi", "Czy to ty, czy to ja", "Na dobre i złe", "Przejrzeć Harry'ego", "Kto tu rządzi?", "Miłość przez przypadek".

Aktorkę w sieci pożegnał jej długoletni przyjaciel, John Travolta. 

Relacja z Kristie była jedną z najbardziej wyjątkowych, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham cię, Kirstie. Wiem, że się jeszcze zobaczymy - napisał John Travolta.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.