Lewy jest jednym z najstarszych w kadrze. Rekordzistów dzieli 15 lat. Ile lat mają polscy piłkarze?

Polska reprezentacja wzbudza niemałe emocje. Ile lat mają piłkarze grający w barwach biało-czerwonych?

Oczy całego piłkarskiego świata skierowane są na Katar. To właśnie tam od 20 listopada trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. 22 listopada pierwszy mecz rozegra polska reprezentacja. Piłkarze od zawsze wzbudzają zainteresowanie ludzi. Obecnie większość z nich traktuje się jak celebrytów. Chętnie sprawdzamy, co słychać u Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego czy innych. Zastanawialiście się, kto jest najmłodszym i najstarszym piłkarzem reprezentacji Polski w MŚ 2022 w Katarze? Zobaczcie, ile lat mają reprezentanci Polski.

Zobacz wideo Szczęsny i Krycha kiedyś vs Szczęsny i Krycha dziś

Ile lat mają polscy piłkarze?

Najstarszym reprezentantem, który wyleciał do Kataru, jest Artur Jędrzejczyk. Gra on na pozycji obrońcy. Piłkarz Legii Warszawy ma 35 lat. Zagrał 40 meczów w barwach narodowych.

Artur JędrzejczykArtur Jędrzejczyk Fot. @jedzowaty

34 lata ma aż trzech polskich piłkarzy, w tym kapitan drużyny Robert Lewandowski, który w biało-czerwonym stroju wystąpił 134 razy. Jego rówieśnikami są Kamil Glik i Kamil Grosicki. Piłkarze wystąpili w meczach reprezentacji odpowiednio 98 i 86 razy.

Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Kamil GlikRobert Lewandowski, Kamil Grosicki, Kamil Glik Fot. AP

Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny mają po 32 lata. Szczęsny w kwietniu świętował urodziny. Jego żona Marina pochwaliła się tym dniem na Instagramie. Zawodnik Juventus Turyn stał na bramce 66 razy, a Krychowiak popisał się w aż 93 spotkaniach.

Wojciech Szczęsny, Grzegorz KrychowiakWojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak Fot. AP

Bartosz Bereszyński to 30-letni obrońca. W kadrze narodowej występuje od 2013 roku. Dał popis w 45 meczach. 31-letni Łukasz Skorupski to bramkarz powołany do kadry w 2012 roku. Wziął udział w Mistrzostwach Europy w 2021 roku. Rozegrał z reprezentacją siedem meczów. 

Bartosz Bereszyński, Łukasz SkorupskiBartosz Bereszyński, Łukasz Skorupski Fot. AP

Arkadiusz Milik, który na co dzień gra w tym samym klubie, co Wojciech Szczęsny, ma 28 lat. Napastnik mimo młodego wieku zagrał w barwach biało-czerwonych aż 63. razy. Piotr Zieliński to rówieśnik Milika. W kadrze występuje od 2013 roku. Wziął udział w 74 spotkaniach.

Arkadiusz Milik, Piotr ZielińskiArkadiusz Milik, Piotr Zieliński Fot. AP

27-letni Krzysztof Piątek cieszy się sporym zainteresowaniem na boisku i w mediach społecznościowych. W reprezentacji zadebiutował w 2018 roku w wieku 23 lat. Od tego czasu zagrał w 24 meczach. Tyle samo lat mają Damian Szymański i Przemysław Frankowski. Szymański zagrał w ośmiu meczach od powołania w 2018 roku, natomiast Frankowski w 25 od 2018 roku.

Krzysztof PiątekKrzysztof Piątek Fot. AP

Jan Bednarek zadebiutował w kadrze w 2017 roku. Obecnie 26-letni piłkarz Aston Villa zagrał w 44 spotkaniach w barwach biało-czerwonych. Jednym z najmłodszych piłkarzy, który jest w reprezentacji zaledwie od końca 2021 roku, jest Matty Cash. Obrońca Aston Villa ma jedynie 25 lat i zagrał w siedmiu meczach. W tym samym wieku jest pomocnik Szymon Żurkowski, napastnik Jakub Kamiński, obrońca Mateusz Wieteska.

Pomocnik Krystian Bielik i obrońca Robert Gumny mają po 24 lata. To dopiero ich początki w reprezentacji. Bielik dołączył w 2019 roku i rozegrał pięć meczów. Gumny natomiast rok później. Ma na koncie cztery spotkania. 

23-letni Kamil Grabara to dobrze zapowiadający się bramkarz. Na co dzień gra w FC Kopenhaga. Zadebiutował w czerwcu 2022 roku w meczu z Walią. Tyle samo lat ma Sebastian Szymański, który od 2019 roku zagrał w 17 rozgrywkach. 

Jakub Kiwior i Michał Skóraś mają 22 lata. Obydwoje zadebiutowali w 2022 roku. Do tej pory Kiwior zagrał w czterech meczach. Przez wielu uważany jest za przyszłość reprezentacji. Skóraś rozegrał na razie tylko jeden mecz. Jednak to nie oni są najmłodszymi reprezentantami.

Jakub KiwiorJakub Kiwior Fot. @j.kiwior

Najmłodsi piłkarze w reprezentacji mają 20 lat. Są nimi Nicola Zalewski i Jakub Kamiński. Zalewski od 2021 roku rozegrał siedem meczów. Piłkarz dostał niedawno nagrodę Golden Boy jako najlepszy młodzieżowiec w Europie. Pomocnik Kamiński został powołany do kadry w 2021 roku. Ma na koncie trzy mecze. 

Nicola ZalewskiNicola Zalewski Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć piłkarzy znajdziecie w galerii u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.