Andrzej Nejman obchodzi urodziny. Sprawdzamy, co słychać u mniej znanych aktorów ze "Złotopolskich"

"Złotopolscy" byli jedną z najpopularniejszych polskich produkcji. Serial emitowano przez 13 lat, ale z powodu słabnącej oglądalności jesienią 2010 roku, został zdjęty z anteny. Produkcja wylansowała wiele gwiazd, jednak nie wszyscy odnaleźli się wśród blasku fleszy. Jak dziś wyglądają i co robią mniej znani aktorzy?

Przez serial "Złotopolscy" przewinęła się cała plejada gwiazd. Dla jednych był to tylko jeden z punktów w filmografii. Tak było dla Magdaleny Stużyńskiej, która może się pochwalić wieloma rolami. W produkcji pojawił się także piosenkarz Andrzej Piaseczny czy Klaudia Halejcio. Obydwoje dziś są jednymi z najbardziej znanych celebrytów w Polsce. Jednak wielu innych nie miało tego szczęścia i zostali aktorami jednej roli. Co dziś robią i jak wyglądają mniej znane gwiazdy "Złotopolskich"?

Zobacz wideo Sandra Kubicka zagrała w Koło Plotka. Karolina Pisarek i Joanna Opozda kandydatkami do walki na Fame MMA

Co słychać u bohaterów serialu "Złotopolscy"? Andrzej Nejman obchodzi dziś urodziny

5 listopada 48. urodziny obchodzi Andrzej Nejman, odtwórca roli Waldka Złotopolskiego. Obecnie aktora łatwiej zobaczyć w teatrze niż w telewizji. Od 2010 roku jest dyrektorem warszawskiego Teatru Kwadrat. Jest również reżyserem wielu sztuk. Niedawno odbyła się premiera jednej z nich - "Za jakie grzechy?". W telenoweli Nejman zadebiutował jako 23-latek. Przystojny aktor miał bujne, falowane blond włosy. Po latach ma prawie taką samą fryzurę jak w serialu. Z tą różnicą, że teraz długie loczki są ciemniejsze. Aktor zapuścił też bródkę. 

Andrzej NejmanAndrzej Nejman Fot. kadr z serialu 'Złotopolscy', TVP, KAPiF

Agnieszka Sitek

Serialowa Weronika zawróciła w głowie Waldkowi. Po tym, jak zostawiła męża, związała się z nim. Aktorka po czterech latach postanowiła odejść z serialu. Jej postać zginęła w zamachu na World Trade Center. Po przygodzie z serialem zagrała w filmie "Sztos" Olafa Lubaszenki, czeskim filmie "Zabić Sekala". Wcieliła się w Adelę w ekranizacji słynnej powieści Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin", w której wystąpiła wraz z Michałem Żebrowskim, a także Izabelę, siostrę słynnego kompozytora w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Bardziej niż na karierze telewizyjnej skupiła się na pracy w teatrze. Zaangażowała się również w edukację teatralną dzieci i młodzieży. 48-letnia aktorka pilnie strzeże prywatności.

Agnieszka SitekAgnieszka Sitek Fot. kadr z serialu 'Złotopolscy', TVP, Artur Zawadzki Reporter

Monika Kwiatkowska

Monika Kwiatkowska była dobrze zapowiadającą się młodą aktorką. Zadebiutowała w serialu "Dom". Następnie posypały się kolejne role, m.in. w "Złotopolskich". Na planie serialu "Na dobre i na złe" poznała Macieja Dejczera, starszego o 22 lata reżysera. Para pobrała się, a na świat przyszedł ich syn. Jednak po ośmiu latach aktorka wniosła do sądu pozew o rozwód, a także oskarżyła męża o znęcanie się. Przez wiele lat zarówno ona, jak i ich syn mieli byli ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Proces i kolejne apelacje ciągną się już od dekady. Niewykluczone, że to właśnie dlatego dobrze obiecująca się aktorka zwolniła z karierą. Ostatnio pojawia się sporadycznie tylko na małym ekranie i zwykle wciela się w postaci drugoplanowe bądź epizodyczne np. w takich produkcjach, jak "Receptura" czy "Komisarz Alex".

Monika KwiatkowskaMonika Kwiatkowska Fot. Kapif

Renata Gabryjelska

Renata Gabryjelska w latach 90. została I wicemiss Polonia. Otworzyło jej to drzwi do kariery modelki. Pozowała m.in. w "Playboyu". Gabryjelska spróbowała sił także w aktorstwie. Zagrała Ewę w "Złotopolskich", dzięki czemu zyskała rozpoznawalność. W 2003 roku zniknęła jednak z mediów. Poświęciła się małżeństwu. Dziś jest żoną Stanisława Tyczyńskiego, założyciela radia RMF FM i pracuje jako reżyserka. Ma na koncie kilka filmów dokumentalnych, w tym "Janek i Pogodna", "Szkiełko" czy "Moc dziewuch". W 2019 roku wyreżyserowała pierwszy film fabularny "Safe Inside", który zdobył nagrodę za najlepszy thriller na międzynarodowym festiwalu filmowym w San Diego.

Renata GabryjelskaRenata Gabryjelska Fot. kadr z serialu 'Złotopolscy', TVP, Instagram.com/renata.gabryjelska

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.