"Świat według Kiepskich". Serialowa Paździochowa nie chciała wystąpić nago. Słowa reżysera ją zaskoczyły

Renata Pałys przyznała, że w pewnym momencie dostała od producentów "Świata według Kiepskich" propozycję zagrania w rozbieranej scenie. Stanowczo odmówiła. Teraz mówi o powodach.

"Świat według Kiepskich" był serialem emitowanym od 1999 roku. Decyzją producentów pod koniec listopada tego roku widzowie obejrzą ostatni odcinek kultowego już sitcomu. Renata Pałys na łamach "Faktu" przyznała, że jej długa przygoda z serialem obfitowała w interesujące momenty. Jednym z nich miała być rozbierana scena z jej udziałem, która ostatecznie nie została zrealizowana.

Zobacz wideo Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Dorota Kolak i dzieciaki. Zobacz zwiastun filmu "Za duży na bajki"

"Świat według Kiepskich". Dlaczego Paździochowa nie miała rozbieranych scen? Renata Pałys tłumaczy

Serialowa Paździochowa dostała od twórców propozycję rozebrania się w jednym z odcinków "Świata według Kiepskich". W rozmowie z reporterem "Faktu" podkreśliła jednak, że szczegół ten niewiele wnosił do fabuły, był jedynie jej fantazyjnym urozmaiceniem. Pałys nie zdecydowała się na realizację tej sceny, a swoją decyzję tłumaczyła następująco.

Scena tego oczywiście nie wymagała, ale on pomyślał (reżyser - przyp. red.), że z braku laku fajnie by było, gdybym była nieubrana. Nie zgodziłam się na to. Gdyby mi uzasadnił, dlaczego mam być nago i mnie do tego przekonał, to nie byłoby problemu. A tam jedynym uzasadnieniem było to, że fajnie by było. Odmówiłam więc tego. Nie zgodziłam się też dlatego, że ten serial oglądają dzieci.

Przed innym dylematem na początkowym etapie produkcji stanął także Andrzej Grabowski. Serialowy Ferdek sprzeciwił się, by realizowano odcinek, w trakcie którego Kiepscy wybierają się na urodziny papieża Jana Pawła II. Gorliwie wspierała go Krystyna Feldman, która była głęboko wierzącą osobą. Ostatecznie epizod ten nie został nakręcony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.