Anna Wendzikowska ofiarą mobbingu w TVN. Psycholog związana ze stacją komentuje [PLOTEK EXCLUSIVE]

Anna Wendzikowska swoim wyznaniem o mobbingu przy "Dzień dobry TVN" wywołała falę komentarzy. Ze słowami wsparcia wystąpiła też Magdalena Chorzewska, psycholog pracująca w produkcji TVN "Ślub od pierwszego wejrzenia".

Anna Wendzikowska 1 października zamieściła na Instagramie przejmujące wyznanie. W ostatnich latach mierzyła się z mobbingiem w pracy przy "Dzień dobry TVN". Do prezenterki płyną teraz słowa wsparcia od kolegów i koleżanek z branży i innych programów TVN. Jedną z takich osób jest Magdalena Chorzewska, psycholożka z show "Ślub od pierwszego wejrzenia". W rozmowie z Plotek.pl ekspertka od związków stanęła po stronie Wendzikowskiej.

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska o mobbingu. "Kiedyś to było na porządku dziennym"

Anna Wendzikowska o mobbingu w "Dzień dobry TVN". Może liczyć na wsparcie Magdaleny Chorzewskiej

Już na początku września Anna Wendzikowska zdradziła, że jej odejście z "Dzień dobry TVN" nie odbyło się w warunkach, które można określić mianem "fair". Jednak prawdziwe powody wyznała w miniony weekend:

Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę. Niby "gwiazda z telewizji", a ja byłam traktowana jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie. Tak naprawdę byłam w swoim schemacie niewidzialności, niedocenienia, ciągłego udowadniania swojej wartości - pisała na Instagramie.

Czytaj też: Anna Wendzikowska przerwała milczenie. Zarzuciła TVN mobbing i nadużycia. "Byłam poniżana, codziennie drżałam o pracę" > > >

W tej sprawie komentarza redakcji Plotek.pl udzieliła również Magdalena Chorzewska, psycholożka i ekspertka od związków pracująca w programie TVN "Ślub od pierwszego wejrzenia":

Nie miałam świadomości tego, z czym mierzyła się pani Wendzikowska. Takie publiczne wyznanie jest dla osób borykających się z mobbingiem czy każdą inną formą przemocy, formą przepracowywania traumy, z którą się mierzą. Jako psycholog uważam, że dobrze, że pani Anna mówi o swoich doświadczeniach, trudnościach, bo daje tym samym przykład innym ludziom, że każdy może mieć trudności, problemy, depresję.

Anna Wendzikowska na Instagramie opublikowała kolejne, tym razem anonimowe wpisy byłych i obecnych pracowników TVN, którzy także mierzą się z nieprawidłowymi zachowaniami w pracy. W grupie TVN jednocześnie działa polityka antymobbingowa, pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenia i mają możliwość skorzystania z anonimowej infolinii.

Niestety mobbing bardzo trudno udowodnić przed sądem.

Więcej o: