Mata na okładce "Vogue Polska". Internauci kpią: Naprawdę brakuje modelek?

Mata wystąpił w okładkowej sesji do magazynu "Vogue Polska". Wybór ten podzielił internautów. Niektórzy uznali, że jest zdecydowanie zbyt wcześnie, by młody raper zdobił "biblię mody".

Październikowe wydanie "Vogue Polska" nie trafiło jeszcze do kiosków, a już skutecznie podgrzewa atmosferę w sieci. Wszystko przez osobę okładkowego modela. Tym razem bowiem wyróżnienie to spotkało Michała Matczaka, lepiej znanego jako Mata. Zdaniem części komentujących, należało raczej postawić na osobę mniej kontrowersyjną, a już na pewno na bardziej zasłużoną.

Maciej Musiał, Marta WierzbickaTe gwiazdy zaczynały kariery w show-biznesie jako dzieci. Ale wyrośli!

Zobacz wideo Gwiazdy o Macie

Mata na okładce "Vogue Polska"

Gdy gruchnęła wieść, że Michał Matczak pojawi się na okładce "Vogue Polska", jednego można było się spodziewać - nie będzie banału. O Macie, rocznik 2000, mainstreamowe media usłyszały trzy lata temu, za sprawą utworu "Patointeligencja", w którym nastoletni wówczas raper wypunktował destrukcyjne zachowania młodzieży z tzw. dobrych domów. Nagranie biło rekordy popularności w serwisie YouTube i na innych platformach muzycznych, a młodym twórcą zainteresowała się branża. Od tego czasu Matczak zdobył pokaźną kolekcję nagród i wyróżnień (z Fryderykami włącznie), a o jego muzycznej działalności ciepło wyrażali się krytycy. 

Raper podpadł nieco swoim fanom, gdy podjął współpracę z popularną siecią fast foodową, która wypuściła na rynek limitowany "zestaw Maty". Chłopakowi zarzucano wówczas "komercję" oraz promowanie niezdrowych nawyków żywieniowych. W styczniu 2022 roku został zatrzymany przez policję za posiadanie marihuany - znaleziono przy nim 1,5 grama niedozwolonej substancji. Po raz drugi złamał prawo, grając koncert w Warszawie na schodkach tuż nad Wisłą - zdaniem policji występ nie spełniał wymogów bezpieczeństwa imprez masowych. Mata przeprosił za tę sytuację i odwołał nadwiślański koncert zapowiedziany na następny dzień.

Okładkowe zdjęcie z "Vogue'a" przedstawia 22-latka w czapce-pilotce, rękawiczkach bez palców i bogato zdobionej marynarce. 

Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowość pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z polską tożsamością wizualną" – pisze w zapowiedzi redaktorka naczelna "Vogue Polska", Ina Lekiewicz.

Całość nie przypadła do gustu części czytelników, którzy dali upust niezadowoleniu na oficjalnym facebookowym profilu pisma:

Naprawdę brakuje modelek na okładkę?
Mamy tyle wybitnych męskich postaci w Polsce, już nie wspomnę, że i za granicą. Rozumiem - młody artysta, ale jakiż ma dorobek, przekaz iż trafił na okładkę biblii mody?
To jeszcze "Vogue" czy już "Bravo"? - ironizowali.

Trzeba jednak oddać sprawiedliwość magazynowi i zaznaczyć, że nie brakowało też głosów aprobaty.  Internauci chwalili redakcję za nieszablonowy pomysł oraz przyczynek do ciekawej dyskusji o tożsamości.

Książę HarryKsiążę Harry kończy 38 lat. Pamiętacie, jak bawił się nago w Las Vegas?

A jakie jest wasze zdanie? Mata pasuje do "Vogue'a"?

Więcej o: