Książę Andrzej i Sarah Ferguson wciąż mieszkają razem. Nazywani są "najszczęśliwszą rozwiedzioną parą na świecie"

Książę Andrzej i Sarah Ferguson rozwiedli się ponad ćwierć wieku temu. Eksmałżonkowie nadal jednak się przyjaźnią, a nawet razem mieszkają. Jak wyglądała historia ich miłości?

Książę Andrzej jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Po śmierci królowej Elżbiety II pod jego opiekę trafiły ukochane psy monarchini, Muick i Sandy. Zajmować się pupilami będzie także jego była żona Sarah Ferguson, która nadal mieszka z eksmężem. Jak wyglądała historia ich związku?

Zobacz wideo Rodzina królewska świętowała urodziny królowej

Książę Andrzej i Sarah Ferguson wciąż mieszkają razem. Nazywani są "najszczęśliwszą rozwiedzioną parą na świecie"

Książę Andrzej i Sarah Ferguson poznali się jako małe dzieci. Początkowo nie nawiązali jednak bliskiej przyjaźni. Sytuacja zmieniła się po ślubie księcia Karola i księżnej Diany. "Fergie" była najlepszą przyjaciółką "królowej ludzkich serc". To właśnie Lady Di oficjalnie przedstawiła koleżankę młodszemu bratu króla Karola III. Do spotkania po latach doszło w Ascot. Między księciem Andrzejem, a Sarah Ferguson od razu pojawiła się chemia.

On przekomarzał się z Sarah, próbując karmić ją czekoladowymi eklerkami. Ona odmawiała, udając żartobliwie, że bije księcia po ramieniu, i wymawiając się stałą dietą - pisze Andrew Morton w książce "Diana: Historia prawdziwa".

Książę szybko stracił głowę dla przyjaciółki księżnej Diany. Oświadczył jej się po zaledwie ośmiu miesiącach znajomości, w dniu swoich 26. urodzin. Wybranka księcia Andrzeja szybko została ulubienicą Brytyjczyków. Prasa nadała jej przydomek "Fergie", który towarzyszy jej do dziś. Zakochani nie zwlekali ze ślubem, ceremonia odbyła się pięć miesięcy po zaręczynach. Para doczekała się dwóch córek, Beatrycze i Eugenii. Niestety, ich związek daleki był od ideału. Zobowiązania zawodowe księcia Yorku sprawiły, że w domu był tylko gościem, a czas spędzony z rodziną ograniczał się do 40-50 dni w roku.

Samotność pchnęła Sarah Ferguson w ramiona doradcy finansowego Johna Bryana, z którym nawiązała romans na początku lat 90. W marcu 1992 roku książę i księżna podjęli decyzję o separacji, cztery lata później się rozwiedli. Po oficjalnym rozstaniu "Fergie" ponownie stała się główną bohaterką brytyjskiej prasy. Styl życia Sarah Ferguson był mocno krytykowany przez opinię publiczną. Książę Andrzej również nie stronił od skandalicznych ekscesów. Media rozpisywały się o jego licznych romansach. Z upływem lat eksmałżonkowie coraz rzadziej pojawiali się na nagłówkach.

Prasa coraz zaczęła o nich pisać w kontekście niezwykłej relacji. Pomimo rozwodu książę Andrzej i Sarah Ferguson nadal bowiem wspólnie mieszkają. Kiedy na jaw wyszły skandale z udziałem księcia Yorku, była żona stanęła za nim murem. Eksmałżonkowie sami utrzymują przyjacielskie relacje. Twierdzą nawet, że są "najszczęśliwszą rozwiedzioną parą na świecie".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.