Tak wygląda opuszczona willa rodziny królewskiej. Polacy weszli do środka

Polska grupa eksploratorów odwiedziła niezwykłe miejsce, które kiedyś było siedzibą rodziny królewskiej. Dziś jest bliskie całkowitego zniszczenia.

Urbex History to kanał w serwisie YouTube polskiej grupy eksploratorów i miłośników historii. Członkowie ekipy odwiedzają nieczynne schrony, fabryki, budynki i inne miejsca, które kiedyś tętniły życiem, a teraz są kompletnie opuszczone i grożą zawaleniem. W jednym z opublikowanych ostatnio filmów pokazali wnętrza starej willi należącej do członków saudyjskiej rodziny królewskiej

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Opuszczona willa rodziny królewskiej. Grupa Urbex pokazała to niezwykłe miejsce od środka

Członkowie Urbex History często wybierają niebezpieczne miejsca na cel swoich wypraw. W opisie książki o ich działalności, która została wydana w 2019 roku przez wydawnictwo "Znak", w następujących słowach opisano, czym dokładnie się zajmują.

Wszystko zaczęło się od pomysłu wyprawy do Czarnobyla. Wtedy - zafascynowani jego historią i tajemnicami - rozpoczęli przygodę. Odwiedzają obiekty zbudowane przez człowieka, ale już opuszczone. Wchodzą tam, gdzie inni boją się postawić stopę - czytamy na stronie wydawnictwa.

W jednym z najnowszych filmików twórcy kanału Urbex History odwiedzili XIX-wieczną willę należącą do saudyjskiej rodziny królewskiej. Jak się okazuje, właściciel obiektu zmarł w 2015 roku i od tamtej pory budynek popada w ruinę. W opuszczonych pomieszczeniach można było zauważyć liczne pamiątki po właścicielach. W pokojach walały się rozrzucone przedmioty i ubrania. W imponujących rozmiarów jadalni, na stole nadal stały naczynia, tak jakby właściciele jeszcze przed chwilą tu byli.

Nie da się ukryć, że obiekt został przez lata mocno zdewastowany, na ścianach niektórych pomieszczeń  pojawiło się graffiti. W części pokojów polska grupa eksploratorów znalazła pojemniki z farbą i narzędzia. Być może ktoś pracował nad częściową renowacją budynku. 

 

Więcej zdjęć z wnętrza willi znajdziesz w galerii na górze strony.

Fani kanału od razu zwrócili uwagę, że budynek wygląda na mocno zdewastowany i wymagałby generalnego remontu. 

Piękne miejsce. Aż szkoda, że tak podupadło.
Wspaniały obiekt, piękne salony, choć pozostała część w dużej dewastacji.
Oby udało się to wyremontować i ocalić przed dalszą dewastacją. Piękny obiekt - czytamy w komentarzach.

Trudno nie zgodzić się z takimi komentarzami. Szkoda, aby tak wyjątkowy obiekt popadł w całkowitą ruinę. 

Zobacz też: Król Karol III wyjechał z Londynu. Udał się w wyjątkowe miejsce. Tam będzie przeżywał żałobę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.